Зв'язок з нами

СВІТ

МЗС Росії оголосив санкції у відповідь проти США і Польщі

МЗС Росії оголосив санкції у відповідь проти США і Польщі

МЗС Росії оголосив санкції у відповідь проти США і Польщі

МЗС Росії повідомив про запровадження контрзаходів у відповідь на новий пакет санкцій США.

Як йдеться на сайті російського міністерства, ці заходи передбачають наступне:

• з Росії вишлють 10 американських дипломатів;
• в Росію в короткострокові поїздки зможуть їздити не більше 10 американських дипломатів у рік;
• в дипмісії США заборонять наймати як адміністративно-технічних працівників громадян РФ і третіх країн;
• припинить дію двосторонній меморандум 1992 року «Про розумінні щодо «відкритої суші» – він дозволяв співробітникам посольств і консульств пересуватися будь-яким видом транспорту без дозволу»;
• в Росії припинять роботу американські фонди і неурядові організації, підконтрольні Держдепартаменту і іншим американським держструктурам.

Також в міністерстві пообіцяли закрити в’їзд до Росії для восьми чинних і колишніх американських чиновників і діячів, «причетних до розробки і реалізації антиросійського курсу». Серед них – генпрокурор США Меррік Гарланд, директор ФБР Крістофер Рей, колишній помічник президента США Джон Болтон і колишній директор ЦРУ Роберт Вулсі.

У МЗС РФ ще пригрозили США скоротити чисельність персоналу американських дипмісій в Росії до 300 осіб, якщо американці «не схаменуться». Також росіяни натякнули, що у них є «опції», що дозволяють «ущемити американців економічно». Як саме, не уточнили.

Що стосується Польщі, яка одночасно зі США оголосила про висилку трьох російських дипломатів з посольства у Варшаві, з Росії у відповідь вишлють п’ять польських дипломатів.

Нагадаємо, 15 квітня президент США Джо Байден підписав указ про введення пакету санкцій проти РФ. Вони передбачають зокрема удар по російському державному боргу і висилку дипломатів.

Заборона на роботу з борговими зобов’язаннями РФ означає, що Росія не зможе займати на зовнішньому ринку, і істотно обмежаться можливості брати в борг на внутрішньому ринку.

Нагадаємо, у середині грудня стало відомо про  російську кібератаку на системи комунікацій Мінфіну США та інших урядових установ, а також приватних компаній.  У Штатах припустили, що кібершпигунство могло тривати кілька місяців. Хакери зламали програмне забезпечення SolarWinds компанії Microsoft. Це надало їм доступ до тисяч компаній і державних установ, які використовували її продукцію.

У січні спецслужби США офіційно назвали винними в масштабній кібератаці хакерів з Росії. РФ свою роль заперечує.

Сполучені Штати не обмежаться санкціями у відповідь на хакерську атаку РФ на урядові установи США і приватні компанії. Радник президента США Джейк Салліван обіцяє застосувати «повний набір інструментів».

Питання кібератаки через SolarWinds доручили заступниці радника з нацбезпеки Енн Нойбергер.

Також адміністрація президента США Джо Байдена може сформувати цільову групу для боротьби з масштабними кібератаками, «пов’язаними з Китаєм». У «Об’єднану координаційну групу» (UCG) повинні увійти ФБР, Агентство кібербезпеки і інфраструктурної безпеки (CISA) та інші.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня