Зв'язок з нами

СВІТ

МЗС озвучило дату запуску Кримської платформи

МЗС озвучило дату запуску Кримської платформи

МЗС озвучило дату запуску Кримської платформи

Платформу щодо деокупації Криму запустять на саміті у Києві, який заплановано на травень 2021 року. За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, на захід завітають лідери держав-партнерів та представники міжнародних організацій.

«У Кримській платформі буде декілька рівнів: міжурядовий, міжпарламентський та експертний рівень. За всіма цими напрямами буде розгорнута робота, яка наближатиме деокупацію Криму та його повернення до України. Ми будемо зміцнювати санкції, ми будем створювати такі умови у світовій політиці, які будуть витискати Росію з Криму», – заявив міністр закордонних справ України в ефірі українського телеканалу.

Нагадаємо, у вересні під час виступу на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, президент Володимир Зеленський повідомив про створення переговорного майданчика під назвою «Кримська платформа». Це міжнародний формат переговорів для координації дій міжнародного співтовариства з деокупації Криму і захисту прав та інтересів кримчан.

Створення «Кримської платформи» підтримали Словенія і Велика Британія. Міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань зазначив, що його країна готова взяти участь у форумі, якщо Україна про це попрохає. Україна запросить до Кримської платформи і депутатів Європарламенту.

Україна також висловила намір запросити до участі в Кримській платформі Росію. У відповідь депутат Держдуми РФ Михайло Шеремет запропонував створити майданчик з «деокупації України» від «зовнішнього управління» Заходу.

У жовтні президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган вкотре заявив, що Анкара не визнає незаконну анексію Криму Росією. Він готовий приєднатися до переговорів у рамках «Кримської платформи» і стати її активним учасником.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня