Зв'язок з нами

COVID-19

МЗС Китаю заперечує інформацію про хворобу трьох вчених в Ухані до перших повідомлень про COVID

МЗС Китаю заперечує інформацію про хворобу трьох вчених в Ухані до перших повідомлень про COVID

МЗС Китаю заперечує інформацію про хворобу трьох вчених в Ухані до перших повідомлень про COVID

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що інформація про хворобу в листопаді 2019 року трьох співробітників Уханьского інституту вірусології не відповідає дійсності.

Про це заявив на брифінгу офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзянь, повідомляє «РБК-Україна».

«Уханьський інститут вірусології 23 березня цього року опублікував заяву, в якій йшлося, що до 30 грудня 2019 року Уханьський інститут вірусології не стикався з новою коронавірусною інфекцією», – зазначив він.

Згідно із заявою, станом на 23 березня 2021 року жоден співробітник інституту не заражався коронавірусною інфекцією.

«Тому публікація про хворобу трьох співробітників Уханьского інституту вірусології абсолютно не відповідає дійсності», – сказав Чжао Ліцзянь.

Як відомо, раніше таке повідомлення поширило видання The Wall Street Journal.

У повідомленні йшлося про те, що троє науковців з Уханя у Китаї, які досліджували коронавіруси, одночасно були госпіталізовані у важкому стані із ознаками ГРВІ у листопаді 2019 року  – за місяць до початку епідемії COVID-19.

Нагадаємо, у середині січня група експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я у складі 10 осіб прибула до китайського міста Ухань для вивчення походження коронавірусу. Команда міжнародних експертів ВООЗ відвідала шпиталь в Ухані, в якому лікували перших пацієнтів з коронавірусом, Уханьський інститут вірусології, а також продовольчий ринок, звідки почалась пандемія.

Один із членів місії ВООЗ припустив, що коронавірус з’явився на півдні Китаю або в Південно-Східній Азії у кажанів, потім передався від них тваринам на звірофермі, від них заразилися її працівники.

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я допускають, що ринок у місті Ухань (Китай) не був джерелом спалаху коронавірусу, оскільки інфекцію туди могли занести.  Експерти ВООЗ також не виключають, що коронавірус міг виникнути і в інших країнах.

Команда ВООЗ, яка досліджувала походження коронавірусу у китайському місті Ухань, також з’ясувала, що масштаби епідемії були більшими, ніж вважалось, а вірус проник в людську популяцію задовго до спалаху.

Експерти ВООЗ припустили, що коронавірусна інфекція могла перейти від кажанів до людей через іншу тварину.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що вважає необхідним продовження розслідування причин виникнення COVID-19, оскільки наявних наразі даних про вірус недостатньо. Також Блінкен наголосив, що коронавірус вийшов з-під контролю, бо Китай не забезпечив прозорості на ранніх стадіях поширення інфекції.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня