Зв'язок з нами

ГРОШІ

МВФ висунув ще одну вимогу до України

МВФ висунув ще одну вимогу до України

МВФ висунув ще одну вимогу до України

Україна має повернути дефіцит бюджету на докризовий рівень, як тільки пандемія відступить і відновиться економіка.

Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна заявив голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман. «Як тільки пандемія припиниться і економіка відновиться, фіскальний дефіцит повинен буде повернутися на допандемічний рівень. Це важливо для забезпечення довіри до економіки України і скорочення потреб України в запозиченнях», – пояснив він, додавши, що питання полягає не в тому, чи потрібно Україні зменшити фіскальний дефіцит, а коли саме це треба робити. «І для цього вже зараз потрібно мати чіткий план, як це буде відбуватися, в тому числі за допомогою добре продуманих податкових заходів», – вказав Люнгман.

Напередодні міністр фінансів Сергій Марченко визнав, що для відновлення співпраці з МВФ Україні доведеться провести реформи, які давно від неї вимагають – зокрема зробити дієві і незалежні антикорупційні органи та суди.

Нагадаємо, 21 грудня 2020 року місія МВФ розпочала роботу в Україні для перегляду угоди співпраці Stand-by. Через пандемію COVID-19, засідання проводилися в онлайн-форматі.

Однак 12 лютого 2021 місія МВФ офіційно припинила роботу через відсутність прогресу в переговорах.

Цього року Україна планує отримати за програмою Stand-by три транші МВФ на загальну суму $2,2 мільярди. У Міністерстві фінансів пояснили важливість програми підтримки МВФ для країни і підкреслили, що відомство не розглядає варіантів відмови від неї.

Для отримання наступних траншів МВФ, Україні слід вирішити проблеми у фіскальному, енергетичному та антикорупційному секторах.

Місія МВФ повернеться до України в квітні. Це пов’язано з тим, що припинять діяти фіксовані ціни на газ для населення.

Офіс президента розраховує, що зможе досягти домовленостей з Фондом щодо надання нового траншу кредиту вже до початку літа.

В НБУ повідомили, що відмова України від співпраці з МВФ призведе до зростання витрат на обслуговування боргу, скорочення припливу іноземних інвестицій і тиску на валютні резерви Нацбанку.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня