Зв'язок з нами

СВІТ

МВФ придумав нові заходи для порятунку світової економіки

МВФ придумав нові заходи для порятунку світової економіки

МВФ придумав нові заходи для порятунку світової економіки

Міжнародний валютний фонд має намір створити додаткові резервні активи загальним обсягом $650 мільярдів з метою полегшення виходу світової економіки з рецесії, пов’язаної з глобальною пандемією COVID-19.

«Задовольняючи довгострокову глобальну потребу в резервних активах, нове виділення SDR (еквіваленту валюти, що застосовується МВФ – ред.) принесе користь усім нашим країнам-членам та підтримає глобальне відновлення після кризи COVID-19. Це також може стати потужним сигналом про рішучість країн-членів МВФ зробити все можливе для виходу з найгіршої рецесії з часів Великої депресії»,- йдеться в заяві директора-розпорядника Фонду Кристаліни Георгієвої, пише «Укрінформ».

Вона також заявила про намір до червня нинішнього року подати офіційну пропозицію до Виконавчого комітету МВФ щодо виділення $650 мільярдів на основі оцінки потреб країн-членів МВФ, статей угоди й мандату Фонду.

«Персонал МВФ розробить нові інструменти для підвищення прозорості й підзвітності використання SDR, зберігаючи при цьому резервні активи, характерні для SDR. Паралельно у Фонді вивчать варіанти перерозподілу SDR для країн-членів із потужними фінансовими позиціями для підтримки вразливих країн та економік з низьким рівнем доходу»,- зауважила глава Фонду.

В разі схвалення пакет додасть суттєвий прямий приріст ліквідності для національних економік без зростання боргового тягаря. Це також дозволить звільнити вкрай необхідні ресурси для країн-членів із метою допомоги в боротьбі з пандемією, включаючи підтримку програм вакцинації та інших невідкладних заходів.

Також в Міжнародному валютному фонді констатували, що глобальна економіка відновлюється від коронакризи швидше, ніж очікувалося, однак це відновлення відбувається нерівномірно, а розрив між розвиненими економіками і країнами, що розвиваються, збільшується.

За прогнозом МВФ у січні, зростання світового ВВП у 2021 році очікується на 5,5% і у 2022 році – на 4,2%. Однак відновлення буде довгим і невизначеним.  Що стосується ЄС, то економіка союзу зростатиме на 4,2% у 2021 році, вважає МВФ.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня