Зв'язок з нами

ГРОШІ

МВФ покращив свої прогнози відновлення світової економіки

МВФ покращив свої прогнози відновлення світової економіки

МВФ покращив свої прогнози відновлення світової економіки

Міжнародний валютний фонд очікує, що світова економіка оговтається від кризи швидше, ніж це очікувалося раніше. Дадуться взнаки фіскальні заходи, запроваджені в багатьох країнах, сильний економічний поштовх з боку США й Китаю, а також фактор вакцинації.

Про це заявила директор-розпорядник Фонду Крісталіна Георгієва, повідомляє сайт МВФ. Вона вказала, що у січневому прогнозі МВФ очікував глобальне зростання на рівні 5,5 відсотка у 2021 році. «Зараз ми очікуємо ще більшого прискорення – частково завдяки підтримці додатково запровадженої політики включно з новим фіскальним пакетом у США, частково через очікуване економічне відновлення після вакцинації в багатьох країнах з розвиненою економікою», – вказала Георгієва. Точні цифри нового прогнозу будуть оприлюднені незабаром у оновленому огляді МВФ «Перспективи світової економіки».

При цьому Георгієва попередила, що швидке відновлення забезпечують головно два потужні рушії – США й Китай. У них та ще кількох країнах рівень ВВП до кінця 2021 року значно перевищить докризовий. «Але вони – це винятки, а не правило», – підкреслила Георгієва. У інших країнах здебільшого спостерігатиметься менш позитивна динаміка.

Зокрема, сукупні втрати доходу на душу населення в країнах з розвинутими економіками становитимуть 11% – порівняно з докризовими прогнозами. Для країн, що розвиваються, (за винятком Китаю) втрати сягатимуть до 20%. Але надзвичайні заходи, застосовані в багатьох країнах для посилення стійкості фінансових та банківських систем, допомогли запобігти набагато серйознішій кризі.

Багатьом економікам, особливо з низькими доходами, потрібна додаткова допомога, що оцінюється у $200 мільярдів упродовж п’яти років, для боротьби з наслідками пандемії, а також $250 мільярдів, щоби повернутися до тенденції зростання. Для цього МВФ формує розширення обсягів Спеціальних прав запозичень (SDR) на $650 мільярдів з метою підтримки особливо уразливих країн-членів за рахунок збільшення їхніх резервів.

Раніше в Міжнародному валютному фонді констатували, що глобальна економіка відновлюється від коронакризи швидше, ніж очікувалося, однак це відновлення відбувається нерівномірно, а розрив між розвиненими економіками і країнами, що розвиваються, збільшується.

За прогнозом МВФ у січні, зростання світового ВВП у 2021 році очікується на 5,5% і у 2022 році – на 4,2%. Однак відновлення буде довгим і невизначеним.  Що стосується ЄС, то економіка союзу зростатиме на 4,2% у 2021 році, вважає МВФ.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня