Зв'язок з нами

СВІТ

Музей національної історії Данії заговорив українською

Музей національної історії Данії заговорив українською

Музей національної історії Данії заговорив українською

У Музеї національної історії Данії в замку Фредеріксборг почав працювати україномовний аудіогід. Це вже 15-й світовий музей, який має цю опцію.

Як повідомляє Офіс президента, запуск аудіогіда відбувся в рамках проекту, яким опікується перша леді України Олена Зеленська. «Запуск україномовного аудіогіда є чудовим проявом культурної дипломатії, яка відкриває Україну світу і, навпаки, світ – Україні», – зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, який брав участь у відеоконференції з нагоди запуску аудіогіда.

Замок-палац Фредеріксборг був побудований у перших десятиліттях XVII ст. як резиденція короля Крістіана IV і є найбільшим замком епохи Відродження у Скандинавії. З 1671 до 1840 рр. у церкві палацу відбувалися церемонії сходження на престол нових монархів Данії та Норвегії. З 1878 року замок перетворився на Музей національної історії, основу якого складали витвори мистецтва, зібрані королівською родиною.

Раніше у віденській художній галереї Альбертіна запустили україномовного аудіогіда. За словами Олени Зеленської, ідея з українськими аудіогідами спрямована на зручність і доступність для співвітчизників та поширення української мови у різних країнах.

Також президент Володимир Зеленський призначив до складу ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» першу леді Олену Зеленську, яка ініціювала створення україномовних аудіогідів у найбільших музеях світу.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня