Зв'язок з нами

COVID-19

МОЗ збільшив інтервал між першим і другим щепленням вакциною AstraZeneca

МОЗ збільшив інтервал між першим і другим щепленням вакциною AstraZeneca

МОЗ збільшив інтервал між першим і другим щепленням вакциною AstraZeneca

Міністерство охорони здоров’я вирішило збільшити інтервали між першим та другим щепленням вакциною AstraZeneca з 4 до 12 тижнів. Дослідження показали, що так захист буде максимальним.

Як повідомляє МОЗ у facebook, опубліковане у медичному журналі The Lancet дослідження свідчить, що ефективність вакцини AstraZeneca зростала до 81,3%, коли другу дозу вакцини вводили за 12 тижнів після першої. Через це низка країн світу вже змінила інтервали вакцинації AstraZeneca. В Україні Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики також схвалила рекомендації збільшити інтервал між введенням першої та другої доз вакцини AstraZeneca (індійського виробництва Covishield, південнокорейського SKBio) з 4 до 12 тижнів.

Раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я опублікували результати досліджень зв’язку вакцинації препаратом AstraZeneca і тромбозом. Поки жодної смерті після введення цієї вакцини від COVID-19 в світі не зареєстрували.

В Україні з понад 62 тисяч щеплень від коронавірусу була зафіксована 361 побічна реакція на вакцину, що становить близько 0,5%. Два випадки побічної реакції вимагали медичного нагляду.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що інтервал між щепленнями вакциною від коронавируса AstraZeneca збільшили до 90 днів. Раніше другу дозу вакцини можна було вводити через 28 днів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня