Зв'язок з нами

COVID-19

МОЗ зафіксувало 5 видів вірусу COVID-19 в Україні

МОЗ зафіксувало 5 видів вірусу COVID-19 в Україні

МОЗ зафіксувало 5 видів вірусу COVID-19 в Україні

В Україні на сьогодні підтверджено існування п’яти генетичних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2. Усі вони належать до глобальної генетичної лінії В, що походить із Китаю.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, на території Україні виявили такі генетичні варіанти вірусу COVID-19:

  • В1 – віруси цієї групи належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Італії.
  • В1.1 – віруси генетичної лінії В1, які відрізняються трьома нуклеотидними замінами (SNPs 28881GA, 28882GA, 28883GC).
  • В1.1.1 – циркуляцію цих вірусів виявлено одночасно на території країн ЄС і Великої Британії.
  • В1.5 – віруси цієї групи належать до найчисельнішої групи вірусів, які існують на території Європи та походять з Іспанії.
  • В2 – віруси цієї групи ходять у понад 57 країнах світу на 6 континентах.

«Вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України, яка входить до світової лабораторної мережі епіднагляду з питань діагностики SARS-CoV-2, надсилає ВООЗ зразки для подальшого підтвердження та секвенування. Наразі Центр має результати дослідження 50 зразків від референс-лабораторії, яка функціонує на базі Public Health England Colindale у Лондоні. Ці зразки взято у пацієнтів з 9 регіонів України: Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей та м. Київ», – зазначили у ЦГЗ МОЗ.

Раніше повідомлялось, що у Британії виявили мутований штам коронавірусу SARS-CoV-2, який за даними прем’єра країни Джонсона, може бути на 70% заразнішим. 20 грудня ВООЗ заявила, що новий особливо заразний варіант коронавірусу поширився за межі Британії. Його вже виявили в Нідерландах, Данії та Австралії та інших країнах Європи.

Окрім того, у Швейцарії у двох пацієнтів діагностували новий штам коронавірусу, який був вперше виявлений у середині грудня в ПАР. Як і британський штам, він вирізняється підвищеною заразністю.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня