Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Мінськ пояснив спецліцензії на імпорт з України

Мінськ пояснив спецліцензії на імпорт з України

Фото: belta.by Володимир Макей

Минулого тижня Білорусь ввела режим індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів. Кажуть, що у відповідь на дії Києва.

Влада Білорусі вирішила ввести спеціальні ліцензії на імпорт з України у відповідь на аналогічні обмеження Києва. Таку причину в інтерв’ю Коммерсанту назвав міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей.

За його словами, Україна, “бажаючи сподобатися своїм покровителям”, прийняла рішення поставити відносини з Білоруссю на паузу і почала обмежувати постачання білоруської продукції.

“Скасовуються тендери, які ми виграли, – до Львова 100 автобусів, по-моєму, ми повинні були поставити. Ми вживемо адекватних заходів рівно на ту суму, яку втратили. Ідеться про обмеження імпорту низки українських товарів рівно на ту суму, яку ми втратили в нашій торгівлі з Україною. Ми не зацікавлені в нагнітанні ситуації, але будемо прораховувати варіанти реагування, щоб мінімізувати збиток від рестриктивних дій, в тому числі з боку України”, – сказав Макей.

Він наголосив, що не хотів би, щоб Білорусь стала схожою на Україну, яка діє “за вказівкою ззовні”.

“Не секрет, в неофіційних розмовах наші колеги відверто визнають, що багато речей, в тому числі і щодо Білорусі, багато дій в тому числі і щодо Білорусі, робляться за вказівкою ззовні… Тому не хотілося б перетворитися на якусь лімітрофну державу, яке буде дивитися в рот комусь – неважливо, комусь за океаном або поруч по сусідству”, – сказав Макей.

Нагадаємо, минулого тижня Білорусь ввела режим індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів: кондитерські вироби, шоколад, соки, пиво, плити ДСП і ДВП, шпалери, туалетний папір і упаковка, цегла, керамічна плитка, скляні ампули, сільгосптехніка для посіву, пральні машини та меблі.

У разі перегляду Києвом своїх рішень з економічних відносин між Україною та Білоруссю, в Мінську готові зняти ліцензування українських товарів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня