Зв'язок з нами

СВІТ

Міністр оборони Росії повідомив, коли закінчаться «навчання» біля українських кордонів

Міністр оборони Росії повідомив, коли закінчаться «навчання» біля українських кордонів

Міністр оборони Росії повідомив, коли закінчаться «навчання» біля українських кордонів

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що в ході «перевірочних заходів» щодо протидії НАТО на західні кордони були перекинуті три армії. Ці заходи планується завершити протягом двох тижнів.

Про це Шойгу повідомив на нараді в Сєвероморську, пише ТАСС. Він заявив, що НАТО збирається направити до кордонів Росії 40 тисяч військових і 15 тисяч одиниць техніки, в тому числі стратегічну авіацію. Для цього нібито американські війська через Атлантику перекидають з США в Європу, в самій Європі війська переміщують до кордонів Росії. «Основні сили концентруються в Причорномор’ї і Балтійському регіоні», – сказав міністр. За його словами, у відповідь на цю «загрозливу військову діяльність альянсу» РФ провела раптову перевірку бойової готовності військ Західного і Південного військових округів. «Протягом трьох тижнів дві армії і три з’єднання ВДВ були успішно перекинуті на західні рубежі Російської Федерації в райони виконання навчально-бойових завдань», – повідомив Шойгу, додавши, що війська показали, що здатні забезпечити військову безпеку Росії. Зараз вони беруть участь в навчаннях, і «все перевірочні заходи планується завершити протягом двох тижнів».

Нагадаємо, 30 березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що Росія готується до військових навчань у Брянській, Воронезькій, Ростовській областях і тимчасово окупованому Криму та стягує війська до кордону України. ГУР Міноборони повідомило, що Росія завершує підготовку провокації українських військових на Донбасі і може розпочати наступ вглиб території України.

Розвідка США зафіксувала найбільшу з 2014 року кількість російських військ біля кордонів України. Військовослужбовці США нарахували не менше чотирьох тисяч російських військових у супроводі техніки, спішно підтягнутих до українських кордонів на додаток до вже існуючих сил. Через це Пентагон підвищив боєготовність Європейського командування армії США до максимально можливого рівня.

Крім того, у тимчасово окупований Крим з Підмосков’я таємно перекинули гвардійську бригаду управління Повітряно-десантних військ ЗС РФ.

Росія відмовилася пояснити причини нарощування військ за офіційним запитом українського МЗС на основі Віденського документу ОБСЄ 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки. Офіційний Київ розцінює це як підтвердження намірів агресора продовжувати військовий тиск і силові погрози проти України.

Концентрація військ агресора біля кордонів з Україною викликала гострий політичний і дипломатичний резонанс на Заході. Низка країн-членів НАТО провели переговори щодо ескалації ситуації на Донбасі і запевнили Україну в підтримці її військового потенціалу.

Генерал-лейтенант ЗСУ Михайло Забродський зазначив, що якщо Росія почне масштабну збройну агресію, Україні слід розраховувати лише на свою армію. За його словами, західні партнери і НАТО навряд введуть в Україну війська, але зможуть допомогти розвідувальною інформацією, поставками зброї, а також контролем повітряного і морського простору.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня