Зв'язок з нами

ГРОШІ

Мінфін повідомив про проблеми через відсутність грошей МВФ

Мінфін повідомив про проблеми через відсутність грошей МВФ

Мінфін повідомив про проблеми через відсутність грошей МВФ

Уряд заклав гроші з траншів Міжнародного валютного фонду до бюджету, інших джерел надходження немає. Через це міністр фінансів вже «відчуває дискомфорт».

Про це міністр фінансів Сергій Марченко сказав в інтерв’ю виданню Liga.net. «Нам вже некомфортно. Так було ще минулого року. Кінець 2020-го був дуже складним, але нам вдалося узгодити параметри бюджету-2021 і отримати макрофін від ЄС. Для цього в листопаді ми два тижні щодня обговорювали бюджет з нашими партнерами», – вказав міністр. Він пояснив, що  кошти від МВФ передбачені бюджетом. «У нас немає можливості отримати доходи з іншого джерела. Програма МВФ – наш базовий сценарій», – повідомив міністр.

Напередодні міністр фінансів Сергій Марченко визнав, що для відновлення співпраці з МВФ Україні доведеться провести реформи, які давно від неї вимагають – зокрема зробити дієвими і незалежними антикорупційні органи та суди.

Нагадаємо, 21 грудня 2020 року місія МВФ розпочала роботу в Україні для перегляду угоди співпраці Stand-by. Через пандемію COVID-19, засідання проводилися в онлайн-форматі.

Однак 12 лютого 2021 місія МВФ офіційно припинила роботу через відсутність прогресу в переговорах.

Цього року Україна планує отримати за програмою Stand-by три транші МВФ на загальну суму $2,2 мільярди. У Міністерстві фінансів пояснили важливість програми підтримки МВФ для країни і підкреслили, що відомство не розглядає варіантів відмови від неї.

Для отримання наступних траншів МВФ, Україні слід вирішити проблеми у фіскальному, енергетичному та антикорупційному секторах.

Місія МВФ повернеться до України в квітні. Це пов’язано з тим, що припинять діяти фіксовані ціни на газ для населення.

Офіс президента розраховує, що зможе досягти домовленостей з Фондом щодо надання нового траншу кредиту вже до початку літа.

В НБУ повідомили, що відмова України від співпраці з МВФ призведе до зростання витрат на обслуговування боргу, скорочення припливу іноземних інвестицій і тиску на валютні резерви Нацбанку.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня