Зв'язок з нами

ГРОШІ

Мінекономіки: проти РФ діє заборона імпорту на 18,5 млрд грн на рік

Мінекономіки: проти РФ діє заборона імпорту на 18,5 млрд грн на рік

Мінекономіки: проти РФ діє заборона імпорту на 18,5 млрд грн на рік

Наразі з боку України стосовно Російської Федерації запроваджені заходи щодо заборони імпорту на загальну суму 18,5 млрд грн на рік.

При цьому в Україні застосовується 29 заходів щодо імпорту на орієнтовану вартість 11,7 млрд грн., повідомляють у пресслужбі Мінекономіки.

«Щодо Російської Федерації, запроваджені заходи щодо заборони імпорту на загальну суму 18,5 млрд грн на рік», – йдеться у повідомленні.

При цьому вказано, що у межах захисту національного виробника «наразі застосовується 29 заходів щодо імпорту на орієнтовану вартість 11,7 млрд грн».

Зокрема, забезпечено:

  • захист інтересів національного товаровиробників на зовнішніх ринках (спрощено доступ на ринки Бразилії – автомобільні шини, Таїланд – прокат, ЄС – металопродукція та інші);
  • захист українських товаровиробників від зростаючого імпорту та недобросовісної конкуренції, що дало зберегти промислове виробництво в Україні по багатьом позиціям (від машинобудування та металургії до харчової промисловості);
  • захист прав та інтересів України в торговельно-економічній сфері ( щодо експорту лісу, залізничного рухомого складу, нітрату амонію).

«Наразі проводиться 9 розслідувань щодо імпорту продукції на загальну вартість 4,9 млрд грн», – вказали у міністерстві.

Як відомо, у листопаді Кабмін продовжив на рік ембарго на російські товари – до 31 грудня 2021 року.

Президент Російської Федерації Володимир Путін також продовжив дію свого указу про «продуктове ембарго» щодо країн, які запровадили антиросійські санкції. Вони будуть діяти до кінця 2021 року.

Читайте також:

Україна готується підписати п’ять нових угод про вільну торгівлю — з Єгиптом, Йорданією, В’єтнамом, Індонезією та Китаєм.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства очікує, що падіння української економіки збережеться на рівні 3% ВВП у жовтні-грудні 2020 року.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня