Зв'язок з нами

ГРОШІ

Мільйони євро підуть на пільгові іпотеки для переселенців

Мільйони євро підуть на пільгові іпотеки для переселенців

Мільйони євро підуть на пільгові іпотеки для переселенців

Кабінет міністрів України направив на фінансування пільгових іпотек для переселенців 25,5 мільйона євро. Одержувачів визначать за допомогою генератора випадкових чисел.

Про це повідомила прес-служба Кабміну України.

Схвалений механізм пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб дозволить забезпечити приблизно 680 сімей або 1768 осіб. Переселенці зможуть отримати пільгові іпотеки на прийняте в експлуатацію житло на суму близько 40 тисяч євро до 20 років під 3% річних з розрахунком 63 кв. м загальної площі на сім’ю, виходячи з нормативної площі житла, що становить 21 кв. м загальної площі житла на одну людину, і додатково 10,5 кв. м на сім’ю.

Для отримання пільгової іпотеки на базі існуючих реєстрів, які ведуть Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву та його регіональні управління, створять окрему чергу.

«При цьому важливо, що громадяни, які стоять в черзі, не будуть виключатися з будь-якого реєстру Державним фондом та його регіональними управліннями до моменту фактичного отримання кредиту на придбання житла або поліпшення житлових умов на інших підставах», – розповіла заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Драганчук.

У разі потрапляння до черги людина одночасно зберігає своє місце в черзі Держфонду та його регіональних управліннях до моменту отримання житла.

У разі перемоги учасники зможуть самостійно вибрати об’єкт для придбання за кошти кредиту. Вибрати можна буде квартиру в багатоквартирному житловому будинку або одноквартирний житловий будинок, якщо він був прийнятий в експлуатацію не раніше 35 років тому або реконструйований не більше 25 років тому.

У грудні 2020 року Верховна Рада прийняла в цілому закон про фінансове співробітництво з Німеччиною з будівництва житла для переселенців.

Кабінет міністрів України спростив процедуру надання житла вимушеним переселенцям, скасувавши прив’язку до місця обліку.

Народні депутати прийняли в першому читанні законопроект № 2329, який скасують штрафи і пеню за кредитами і договорами позики для переселенців з окупованих територій Донбасу і Криму. Документ підтримали 333 парламентарія.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня