Зв'язок з нами

ГРОШІ

Менше місяця до дедлайну: ЄС та Британія відновлюють перемовини щодо Brexit

Менше місяця до дедлайну: ЄС та Британія відновлюють перемовини щодо Brexit

Менше місяця до дедлайну: ЄС та Британія відновлюють перемовини щодо Brexit

Перемовники ЄС та Британії знову зустрінуться у Брюсселі, продовжуючи спроби досягти домовленості щодо відносин після Brexit.

Найближчі тижні стануть вирішальними у питанні про те, чи вдасться Британії уникнути жорсткого «Brexit», що означатиме відновлення мит і прикордонного контролю та створить чимало проблем для руху товарів і життя громадян,  повідомляє «Європейська правда» з посиланням на BBC.

Два основні питання, через які перемовини застрягли на місці – риболовля та правила конкуренції компаній.

В уряді Британії вважають, що, попри наближення крайнього терміну, для досягнення домовленостей «все ще є час».  

Перемовник ЄС Мішель Барньє вранці заявляв, що розбіжності у позиції сторін все ще залишаються.

На додачу до зустрічі безпосередньо команд перемовників, до Брюсселя вирушить міністр Майкл Гоув для зустрічі з віцепрезидентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем. 

Окрім цього, увечері 7 грудня очікується розмова прем’єра Британії Бориса Джонсона з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Попередня їхня розмова відбулася у суботу, 5 грудня, і тривала близько години, але лідери так і не змогли вийти з глухого кута з «критичних питань».

Перемовини тривали і в неділю. Джерела, близькі до перемовної команди ЄС, після неї казали, що у питанні риболовлі з’являється шанс на зрушення, проте на Даунінг-стріт це заперечили. 

Нагадаємо, 30 вересня в Палаті громад британського парламенту остаточно підтримали законопроект про внутрішній ринок, що суперечить частині угоди про Brexit. Документ дозволяє Великій Британії самостійно ухвалювати рішення з управління переміщенням товарів через Ірландське море і фактично забирає в ЄС можливість контролювати імпорт на півдні Ірландії.

1 жовтня Європейська комісія офіційно поінформувала Велику Британію про порушення угоди про вихід з ЄС.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон зазнав поразки у Палаті лордів, намагаючись домогтися ухвалення законопроекту про внутрішній ринок, положення якого суперечать угоді про вихід з ЄС.

1 грудня повідомлялося, що торгові переговори між Лондоном і Брюсселем, як і раніше опинилися в глухому куті з питань рибальства, правил управління і вирішення спорів, тому що Європейський Союз занадто багато вимагає.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня