Зв'язок з нами

СВІТ

Мексика має намір запропонувати Ассанжу політичний притулок

Мексика має намір запропонувати Ассанжу політичний притулок

Мексика має намір запропонувати Ассанжу політичний притулок

Мексика готова надати політичний притулок засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу на тлі того, що напередодні, 4 січня, британський суд відмовив у його екстрадиції в США.

Як заявив журналістам президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор, знаходження Ассанжа в тюрмі є «тортурами в ув’язненні».

«Я збираюся попросити міністра закордонних справ провести відповідні процедури, щоб вимагати від уряду Великої Британії звільнити пана Ассанжа і щоб Мексика надала йому політичний притулок», – заявив Обрадор.

Мексика простежить, «щоб той, хто отримує притулок, не втручався в політичні справи будь-якої країни».

Нагадаємо, 4 січня суд у Лондоні ухвалив не видавати засновника WikiLeaks в США через ризик, що він може вчинити суїцид.

В даний час Ассанж перебуває у в’язниці Белмарш (Лондон) за порушення умов звільнення під заставу. У разі несприятливого рішення суду і подачі апеляції його захистом, засновнику WikiLeaks доведеться там залишитися до закінчення її розгляду.

Ассанж знаходиться в британській в’язниці через події 2012 року. Тоді його звинувачували в Швеції в сексуальних домаганнях, і Великобританія мала вирішити питання про його екстрадицію. Ассанж, вийшовши на свободу під заставу, не з’явився в суд і сховався в посольстві Еквадору в Лондоні, де знаходився сім років. Пізніше влада Швеції закрила цю справу.

У 2019 судова влада США оголосили про рішення висунути додаткові звинувачення засновнику Wikileaks по ще 17 пунктам. Всі вони стосувалися незаконного отримання та оприлюднення даних, що мають відношення до оборони США.

В останні тижні в ЗМІ циркулюють припущення, що з Ассанжа можуть зняти звинувачення, якщо президент США Дональд Трамп прийме рішення його помилувати.

Сполучені Штати будуть подавати апеляцію на рішення суду Лондона, який заборонив екстрадицію засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня