Зв'язок з нами

ГРОШІ

Маріам Матіашвілі, LeoGaming: 2021-й стане роком боротьби за клієнта в “онлайні” та безшовність платежів

Маріам Матіашвілі, LeoGaming: 2021-й стане роком боротьби за клієнта в

Маріам Матіашвілі, LeoGaming: 2021-й стане роком боротьби за клієнта в “онлайні” та безшовність платежів

Індустрія онлайн-ігор – одна з тих сфер, де суттєво зросли обороти в умовах пандемії. Про перспективи цієї сфери на 2021, розвиток хмарного геймінгу і нові тенденції в монетизації онлайн-ігор розповідає CBDO fintech-компанії LeoGaming Маріам Матіашвілі.

Назвіть основні тренди розвитку онлайн-геймінгу на 2021 рік? Чи виросте число стрімінгових сервісів ігор, враховуючи зростаючий запит на онлайн-розваги у всьому світі?

Маріам Матіашвілі: В стрімінгу ігор все досить усталене, тому навряд чи нас чекають якісь глобальні зміни. Що стосується хмарного геймінгу – тут ситуація цікавіша.

З одного боку, сфера показує зростання: згідно з даними NewZoo, обсяг ринку хмарного геймінгу на кінець 2020 року вже $ 585 млрд. Причина всім зрозуміла – коронавірус. Мільйонам людей довелося працювати і проводити своє дозвілля вдома, а ноутбуки і домашні ПК більшості явно не відповідали вимогам сучасних ігор. Тому рішення, що допомагає грати в нові ігри, використовуючи хмарний доступ через високошвидкісний інтернет, отримало той самий «золотий квиток».

Google Stadia відійшла від невдалого запуску і набрала обертів, а їх Pro-версія підписки нагадує гібрид Netflix і PS Plus. Geforce Now – лідер по бібліотеці доступних ігор, а PlayStation Now випромінює стабільність на консолях. Не всі сервіси доступні в Україні, а обов’язкові проблеми на кшталт «черги» на гру в нові ААА-хіти або зниження швидкості інтернет-провайдера через створюване навантаження нікуди не поділися. Але сфера все ж зростає, це неминуче.

Маріам Матіашвілі, LeoGaming: 2021-й стане роком боротьби за клієнта в "онлайні" та безшовність платежів

Маріам Матіашвілі, CBDO fintech-компанії LeoGaming

Ми очікували, що в Україні знизиться кількість поповнень онлайн-ігор в терміналах через нокдаун – але ні. Обороти виросли на 25-40%, в залежності від сервісу. Зростання онлайн-оплат теж спостерігалося, до 50% у нашій бібліотеці сервісів.

Відповідаючи на питання – зростання кількості сервісів вже доконаний факт. Amazon запустив сервіс Luna. Microsoft також скорочує відставання і запустив хмарний ігровий сервіс xCloud. Зростання сфери обумовлене попитом, тому у 2021-му буде рости конкуренція за користувача – так само, як на ринку стрімінгу кіно і серіалів.

Про тренди ж онлайн-ігор слід говорити окремо, проте COVID-19 збільшив онлайн, а тому кожен з великих видавців і розробників заповнював нішу, що утворилася контентом в боротьбі за гравця.

Маріам Матіашвілі, LeoGaming: 2021-й стане роком боротьби за клієнта в "онлайні" та безшовність платежів

Як ці тренди вплинуть на транзакційний бізнес, на платіжні сервіси? Що зміниться в роботі таких компаній/посередників?

Маріам Матіашвілі: Платіжні ланцюжки були сформовані вже давно і навряд чи зміняться. Ми очікували, що в Україні знизиться кількість поповнень онлайн-ігор в терміналах через локдаун – але ні. Обороти виросли на 25-40%, в залежності від сервісу.

Маріам Матіашвілі, LeoGaming: 2021-й стане роком боротьби за клієнта в "онлайні" та безшовність платежів

Маріам Матіашвілі, CBDO fintech-компанії LeoGaming

З року в рік спостерігається тенденція на збільшення вартості ААА-ігор. ААА – це велика дорога гра, аналог блокбастера. Зростання ціни – плата за розвиток: індустрія потребує все більших витрат на розробку, підтримку і особливо маркетинг.

Зростання онлайн-оплат теж спостерігалося, до 50% в нашій бібліотеці сервісів. Клієнти очікують більш безшовних оплат, зручності і, звичайно ж, лояльності. Це ставить перед нами нові завдання по сезонних акціях, кешбек-пропозиціях і т.д.

Чи можна очікувати появу нових способів платежу або еволюцію вже існуючих? У якому напрямку?

Маріам Матіашвілі: Нових – навряд чи. Google Pay/Apple Pay успішно інтегрувалися в основні платіжні форми – конверсія по них на десктоп-пристроях поки нижча, ніж по стандартному вводу карти (парадокс, але факт), але вона зростає, а значить, нові методи приживаються.

Маріам Матіашвілі, LeoGaming: 2021-й стане роком боротьби за клієнта в "онлайні" та безшовність платежів

Маріам Матіашвілі, CBDO fintech-компанії LeoGaming

У free-to-play гравці не хочуть платити всередині гри, якщо платежі дають відчутну перевагу. Це повинна бути грамотно побудована система з оплатою за унікальний контент, за можливість виділитися, підкреслити індивідуальність, а не за умовний «найсильніший меч».

В Україні стабільний попит утримує оплата мобільним балансом. Це вигідно як клієнтам (менше даних для введення, швидкість транзакції), так і бізнесу, адже цей метод охоплює сегмент клієнтів, які не використовують банківську карту як платіжний засіб. Оплата готівкою в терміналі збереже свою нішу в найближчій перспективі, адже має інфраструктуру і лояльну аудиторію, звички якої не змінив навіть коронавірус.

Як зміниться ціноутворення на ігри для геймерів? Чи стануть вони дешевші у зв’язку зі зростаючою конкуренцією, або, навпаки, дорожчими?

Маріам Матіашвілі: Якщо ми говоримо про buy-to-play ігри на основних майданчиках на кшталт Steam, Epic Games Store, GoG та інші, то з року в рік спостерігається тенденція на збільшення вартості ААА-ігор. ААА – це велика дорога гра, аналог блокбастера. Зростання ціни – плата за розвиток: індустрія потребує все більших витрат на розробку, підтримку і особливо маркетинг. Крім того, практика інтеграції платних DLC теж збільшує підсумкову вартість гри.

Маріам Матіашвілі, LeoGaming: 2021-й стане роком боротьби за клієнта в "онлайні" та безшовність платежів

Маріам Матіашвілі, CBDO fintech-компанії LeoGaming

Монетизація мобільних ігор найбільш «просунута», тому ринок розробки настільки популярний, а бюджети на просування такі великі. Тут навряд чи буде щось простіше, ніж робота вбудованих платіжних рішень Google Pay і Apple Pay.

Якщо ж мова йде про free-to-play ігри з мікротранзакціями всередині, то механіка не зміниться, а ось монетизація з кожним роком зобов’язана бути більш збалансованою. Простіше кажучи – гравці не хочуть платити всередині гри, якщо платежі дають відчутну перевагу. Це повинна бути грамотно побудована система з оплатою за унікальний контент, за можливість виділитися, підкреслити індивідуальність, а не за умовний «найсильніший меч». До слова, мікроплатежі у від початку платних іграх практично не приживаються.

Чи можна прогнозувати подальше зростання популярності ігор на мобільних пристроях, як це може вплинути на платіжні сервіси, їх бізнес і заробітки?

Маріам Матіашвілі: Сфера зростає роками, адже зростає ринок смартфонів. Мобільне «залізо» стає потужнішим, а ігри на них все більше наближаються до рівня ПК і консольних проектів. Монетизація мобільних ігор найбільш «просунута», тому ринок розробки настільки популярний, а бюджети на просування такі великі. Тут навряд чи буде щось простіше, ніж робота вбудованих платіжних рішень Google Pay і Apple Pay, без яких ми вже насилу уявляємо побутові питання.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня