Зв'язок з нами

Маріам Матіашвілі: Фінансовий бум техкомпаній в першому кварталі 2021

Маріам Матіашвілі: Фінансовий бум техкомпаній в першому кварталі 2021

Маріам Матіашвілі: Фінансовий бум техкомпаній в першому кварталі 2021

Неможливо проігнорувати неймовірний тиждень для прибутків найбільших технологічних компаній світу. Поки інші галузі повідомляють про фінансову турбулентності, Apple, Amazon, Facebook і Google опублікували звіти про доходи, які набагато перевершили прогнози аналітиків. Чистий обсяг продажів Amazon в першому кварталі склав 108,5 млрд $, що на 44% більше, ніж за той же період минулого року. Apple оголосив про зростання продажів на 54% в порівнянні з 2020 роком і більш ніж подвоєння прибутку.

Ми спостерігаємо феномен «гри суперкомпаній». Великі та складні структури, побудовані на нематеріальних активах, які можуть покладатися на мережевий ефект, збільшують дохідність в результаті зростання масштабу діяльності. Зменшення маржинального прибутку або організаційна складність, які є гальмом корпоративного зростання, були правдою протягом десятиліть … але, схоже, все менше в епоху експоненціального зростання.

Ми розглянемо кейс Apple.  У середу компанія повідомила про різке зростання продажів за квартал, оголосивши про зростання на 54% в порівнянні з минулим роком і про значно вищий прибуток, ніж очікувала Уолл-стріт. Apple повідомила про двозначне зростання в кожній зі своїх категорій продуктів, а її найважливіша продуктова лінійка, iPhone, зросла на 65,5% в порівнянні з минулим роком.

Ось результати Apple в порівнянні з оцінками Refinitiv:

Чистий прибуток на акцію: 1,40 $ проти оціночних 0,99 $.

Виторг: 89,58 млрд $ проти 77,36 млрд $, що на 53,7% більше, ніж роком раніше.

Виторг від iPhone: 47,94 млрд $ проти 41,43 млрд $, що на 65,5% більше, ніж роком раніше.

Виторг від послуг: 16,90 млрд $ проти 15,57 млрд $ США, що на 26,7% більше, ніж роком раніше.

Виторг від інших продуктів: 7,83 млрд $ проти 7,79 млрд $, що на 24% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

В останні місяці Apple заявила, що пандемія сприяла зростанню її бізнесу, оскільки споживачі та компанії купували комп’ютери, щоб працювати та розважатися вдома. Але вражаючі результати Apple за квартал припускають, що ця тенденція може зберегтися в міру відкриття нових економік.

Або, як сказав у своїй заяві генеральний директор Apple Тім Кук: «Показники цього кварталу відображають як результати стійких рішень, якими наші продукти допомогли користувачам зустріти цей момент в їх власному житті, так й оптимізм споживачів з приводу кращих днів, які чекають нас попереду».

Майже всі успіхи та падіння в останні півтора року пов’язані з пандемією коронавірусу. Заглибившись у тематику платіжних систем, IT, технологічних рішень, я знову й знову переконуюся, що цей величезний світ зміг пристосуватися до нових реалій та навіть знайти місце під сонцем.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня