Зв'язок з нами

Макрон визнав відповідальність Франції за геноцид у Руанді

Макрон визнав відповідальність Франції за геноцид у Руанді

Макрон визнав відповідальність Франції за геноцид у Руанді

Президент Франції Еммануель Макрон визнав відповідальність його країни за геноцид в Руанді 1994 року. При цьому французька сторона не була його співучасником.

Про це він заявив в ході візиту до Руанди, повідомляє DW.

«Стоячи тут сьогодні зі смиренням і повагою поруч з вами, я усвідомив нашу відповідальність», – заявив Макрон у своїй промові на Меморіалі геноциду в Кігалі, де поховані понад 250 000 представників народу тутсі.

Він додав, що Франція зобов’язана визнати «страждання, які вона заподіяла руандійському народу, занадто довго зберігаючи мовчання про істину». При цьому він підкреслив, що Франція не була співучасницею геноциду.

Зазначимо, Руанда неодноразово звинувачувала Францію в співучасті в геноциді 1994 року, в результаті якого загинули близько 800 000 осіб, в основному тутсі і хуту. У звіті французької комісії говориться, що офіційні особи несуть велику відповідальність за те, що не передбачали геноцид, оскільки їх «засліпили колоніальні настрої».

Геноцид в Руанді, що офіційно зветься геноцидом проти народу тутсі, стався в липні 1994 року. Масове вбивство було здійснене за наказом уряду хуту, за різними оцінками, загинули до 1 млн осіб – близько 20% населення країни. Геноцид був спланований політичною елітою Руанди і здійснювався армією, жандармерією і підтримуваними владою угрупованнями.

У 2006 році французька влада вирішила провести розслідування причетності деяких політиків до геноциду в Руанді і заарештувати кількох людей з оточення президента цієї країни Поля Кагаме.

Читайте також:

Після шести років переговорів Німеччина готова визнати провину за масове знищення німецькими військовими представників народів гереро і нама в період колоніальної влади в Намібії.

Раніше повідомлялося, що уряд Греції відновив вимогу переговорів з Німеччиною щодо репарацій воєнного часу напередодні 80-ї річниці вторгнення німецьких військ у Грецію у Другій світовій війні.

24 квітня 2021 року президент США Джо Байден визнав геноцид вірмен в Османській імперії, в Туреччині відповіли.

Раніше Держсекретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео назвав репресії проти уйгурів у Китаї геноцидом, вчиненим китайською владою.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня