Зв'язок з нами

СВІТ

Макрон обурився стеженням США за європейськими політиками

Макрон обурився стеженням США за європейськими політиками

Макрон обурився стеженням США за європейськими політиками

Президент Франції Еммануель Макрон назвав неприйнятною між союзниками практику прослуховування телефонних розмов політиків. Він вимагає від Данії і США пояснень.

Про це Макрон заявив у ході спільної пресконференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель за підсумками засідання франко-німецької Ради Міністрів, пише National Post. Французький президент вказав, що Париж прагне відкритості у стосунках між європейцями і американцями. «Між нами немає місця підозрам. Ми очікуємо, що наші данські та американські партнери нададуть повну інформацію в контексті цих викриттів», – додав Макрон.

Нагадаємо, з’явилася інформація, що данські спецслужби допомагали Агентству національної безпеки (АНБ) США слідкувати за європейськими політиками, включаючи канцлера Німеччини Ангелу Меркель, з 2012 по 2014 роки.

Раніше стало відомо, що у кабінеті керівника Служби безпеки України Івана Баканова виявили 3 пристрої для прослуховування. Ще один апарат знайшли у автомобілі дружини глави СБУ.

У січні прослуховування виявили у прем’єр-міністра Олексія Гончарука. На аудіозаписі, який потрапив у мережу, глава уряду критично висловлювався про президента України Володимира Зеленського.

19 серпня в ГПУ повідомили про виявлення «прослушки» в кабінеті заступника генерального прокурора Анжели Стрижевської. НАБУ заявило, що не встановлювало «жучки» у кабінеті заступниці генпрокурора.

Також минулого року у кабінеті директора Державного бюро розслідувань (ДБР) було виявлено апаратуру для прослуховування, яка була «професійно» вмонтована у систему вентиляції.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня