Зв'язок з нами

COVID-19

Майже сто мільйонів: нардепа підозрюють у масштабному ухиленні від сплати податків

Майже сто мільйонів: нардепа підозрюють у масштабному ухиленні від сплати податків

Майже сто мільйонів: нардепа підозрюють у масштабному ухиленні від сплати податків

Народному депутату України повідомили про підозру за ухилення від сплати податків на більш ніж 97 мільйонів гривень. Правоохоронці підозрюють, що він займався підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи.

Згідно зі слідством, підозрюваний в 2012 році почав будівництво багатоквартирних житлових будинків у Петропавлівській Борщагівці та Софіївській Борщагівці Київської області. Він планував отримати прибуток від подальшого продажу квартир і нежитлових приміщень. При цьому не здійснив реєстрацію в якості суб’єкта господарської діяльності в формі фізичної особи-підприємця або юридичної особи, повідомила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.

«Після завершення зведення будинків, він зареєстрував на себе право власності на 1221 об’єкт нерухомого майна в них. Протягом 2015-2020 років уповноважена ним за дорученням особа продавала нерухомість і передала йому понад 360 млн грн доходу від цих операцій», – додала генпрокурор.

Доходи від продажу квартир і нежитлових приміщень нардеп декларував, як доходи фізособи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності. При цьому застосовувалася ставка податку в розмірі 5% замість необхідних 18%.

«Попередньо, за даними експертизи, таким чином народний депутат ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб та податку на додану вартість на загальну суму понад 97 млн грн», – пояснила Венедіктова.

Відзначається, що нардепу повідомили про підозру за ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (умисне ухилення від сплати податків, вчинене особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах).

За інформацією джерел видання «РБК-Україна», мова йде про народного депутата з групи «За майбутнє» Віктора Мяліка. Згідно з декларацією нардепа, у нього також є дуже багато квартир.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня