Зв'язок з нами

СВІТ

Литва відреагувала на спецоперацію КДБ Білорусі із захопленням літака Ryanair

Литва відреагувала на спецоперацію КДБ Білорусі із захопленням літака Ryanair

Литва відреагувала на спецоперацію КДБ Білорусі із захопленням літака Ryanair

Президент Литви Гітанас Науседа назвав безпрецедентною ситуацію із примусом до посадки літака Ryanair в Мінську і затриманням журналіста Романа Протасевича.

Про це він заявив в своєму Twitter. «Безпрецедентна подія! У Мінську примусово приземлився цивільний пасажирський літак, який прямував до Вільнюса. Білоруський політичний активіст і засновник каналу NEXTA був в літаку. Він заарештований. Білоруський режим стоїть за цими огидними діями. Терміново вимагаю звільнити Романа Протасевича!» – заявив Науседа.

«Я закликаю союзників по НАТО і Євросоюзу негайно відреагувати на загрозу, що виходить від білоруського режиму для міжнародної цивільної авіації. Міжнародне співтовариство має вжити термінових заходів для запобігання повторення подібних інцидентів. Я буду говорити про це завтра в Брюсселі», – також попередив Науседа.

Нагадаємо, 23 травня ВПС Білорусі примусово посадили в Мінську авіалайнер Ryanair рейсу Афіни – Вільнюс, потім білоруськими спецслужбами був затриманий журналіст Роман Протасевич, який був серед пасажирів.

Сам Протасевич встиг повідомити, що в Афінах разом з ним сіли кілька людей, які вели за ним стеження – ймовірно співробітники КДБ Білорусі. Коли борт увійшов в повітряний простір Білорусі, вони вступили в конфлікт з екіпажем і вимагали посадки в Мінську, стверджуючи про бомбу на борту. Одночасно за розпорядженням президента Лукашенка на перехоплення пасажирського літака був піднятий винищувач МіГ-29 ВПС Білорусі. Після приземлення в Мінську спецслужби вивели пасажирів і затримали Протасевича.

Як нагадують журналісти, Протасевичу в Білорусі загрожує смертна кара. Раніше СК Білорусі зажадав визнати редакцію Telegram-каналів Nexta екстремістами, а журналістів Протасевича і Путіло вимагали видати з Польщі.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня