Зв'язок з нами

СВІТ

Литва не купуватиме російську вакцину, навіть якщо її затвердить ЄС

Литва не купуватиме російську вакцину, навіть якщо її затвердить ЄС

Литва не купуватиме російську вакцину, навіть якщо її затвердить ЄС

Прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте заявила, що її країна не закуповуватиме російську вакцину «Спутник V», навіть якщо її затвердить Європейське агентство з лікарських засобів.

Про це вона заявила інтерв’ю радіо LRT, повідомляється на порталі Delfi.

Відповідаючи на запитання про таку можливість, Шимоніте сказала, що спільні закупівлі Європейського Союзу забезпечать достатню поставку до Литви вакцин, вироблених на Заході, тому «немає необхідності» розглядати питання придбання російської вакцини.

«Наш портфель складається з низки вакцин, які або вже зареєстровані, або на шляху до реєстрації, або які можуть бути не зареєстровані найближчим часом, але з’являться інші, і я впевнена, що нам взагалі не потрібно розглядати це (питання купівлі російської вакцини. – Ред.)», – зазначила прем’єрка.

Вона наголосила, що литовське суспільство буде вакциноване вакцинами, виробленими в «країнах трансатлантичного партнерства».

«Рішення Литви, які приймаються спільно з іншими країнами ЄС щодо спільних закупівель вакцин, безумовно, забезпечують вакцинацію нашого суспільства без тих вакцин, які виробляються в країнах, що не входять до ЄС та трансатлантичного партнерства», – сказала Шимоніте.

Прем’єр-міністр зазначила, що російський уряд використовує вакцину в геополітичних цілях. «Зусилля запропонувати вакцину європейським та іншим країнам, коли сам російський народ ще не щеплений, здаються черговою геополітичною грою, я не сумніваюся», – заявила вона.

Раніше Інгріда Шимоніте заявила, що Росія використовує вакцину «Спутник V» в якості гібридної зброї.

Читайте також:

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав питання щодо вакцини проти коронавірусу класичним прикладом гібридних можливостей дипломатії. Російську вакцину він назвав гібридною зброєю Росії проти України.

МОЗ України уклав контракт на поставку 12 млн доз вакцини британський компанії AstraZeneca і американської Novavax, які випускає індійський виробник Serum Institute. Альтернативою були поставки з російського заводу.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні за жодних умов не реєструватимуть російську вакцину від коронавірусу «Спутнік V».

А національний інститут фармації і продовольчого здоров’я (OGYEI) Угорщини попередньо схвалив застосування російської COVID-вакцину «Супутник V».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня