Зв'язок з нами

ГРОШІ

Литва готує масштабну блокаду Білоруської АЕС

Литва готує масштабну блокаду Білоруської АЕС

Литва готує масштабну блокаду Білоруської АЕС

Литва розробляє план блокади поставок електрики з Білоруської АЕС в Островці, повідомив литовський міністр енергетики Дайнюс Крейвіс. Абміції литовської влади передбачають блокування поставок з БілАЕС  у межах усього ЄС.

За словами глави Міненерго Литви, закон проти БілАЕС у країні не працює, а Латвія як і раніше торгує білорускою електроенергії, яка надходить і в Литву. «Державна служба регулювання енергетики – регулятор – абсолютно ясно заявила, що електроенергія, яка сьогодні надходить в Литву, закуповується у Білорусі, і закуповується на Ризькій біржі, що порушує закон. Факт залишається фактом: Латвія торгує білоруською лектроенергією», – повідомив міністр, передає російський Інтерфакс.

Чиновник обіцяє, що план блокади буде готовий до початку лютого, він сподвається, що інші країни Балтії підтримають ініціативу, адже з січня Литва головує в Балтійській раді міністрів.

Зауважимо, що новий литовський уряд хоче прискорити реалізацію проекту синхронізації енергомереж з мережами материкової Європи і блокувати поставки електроенергії з БелАЕС. Литовська влада виступає проти БелАЕС оскільки вважає її небезпечною. Одним з пунктів програми уряду є «Абсолютна блокада БелАЕС і досягнення її в масштабі Євросоюзу».

Раніше Литва направила ноту протесту Білорусі через запуск АЕС в Островці. У ноті засуджуються безвідповідальні дії Білорусі, які підсилюють ядерну загрозу і загрозу навколишньому середовищу не тільки в Білорусі чи Литві, але і у всій Європі. На наступний день після відкриття на БелАЕС стався вибух трансформаторів напруги.

У 2019 влада Литви виділила кошти для створення стратегічного запасу медикаментів на випадок викиду радіації з білоруської атомної станції. Під час її будівництва, яке проводить російський «Росатом», вже було кілька аварій, які намагалися приховати.

Раніше депутати литовського парламенту прийняли закон про те, що БелАЕС є загрозою національній безпеці країни. Також Департамент держбезпеки Литви вніс Білорусь у топ-3 країн, які становлять загрозу національній безпеці держави. А президент Литви Даля Грібаускайте назвала Островецьку АЕС «геополітичною зброєю» і такою, що не відповідає базовим міжнародним ядерним стандартам.

Наприкінці серпня 2020 року Президенти Литви і Естонії Гітанас Науседа і Керсті Кальюлайд домовилися добиватися єдиної позиції Балтійських країн в питанні про відмову купувати електроенергію з БелАЕС.

Повідомляється, що мешканцям Вільнюса з жовтня роздаватимуть безкоштовні таблетки йодованого калію на випадок аварії на Білоруській АЕС, повідомила мерія литовської столиці.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня