Зв'язок з нами

СВІТ

Лондонський суд постановив не екстрадувати Джуліана Ассанжа у США

Лондонський суд постановив не екстрадувати Джуліана Ассанжа у США

Лондонський суд постановив не екстрадувати Джуліана Ассанжа у США

Суд в Лондоні ухвалив відмовити владі США в екстрадиції засновника порталу WikiLeaks Джуліана Ассанжа. Американська прокуратура звинувачує його в державній зраді, за що йому загрожує до 175 років в’язниці.

Про це повідомляє «Hromadske».

Суддя у справі Ванесса Барайтцер під час засідання 4 січня ухвалила, що в США Ассанж може опинитися в умовах, які поставлять під загрозу його психічне здоров’я. У той же час вона розпорядилася залишити Ассанжа під вартою, поки не буде розглянуто апеляцію на її рішення з американської сторони.

Лондонський суд почав розгляд справи Асанжа в лютому 2020 року. Тоді суд почав вивчати аргументи юристів, що представляють владу США, яка домагається видачі Ассанжа для суду по 18 пунктам звинувачення.

У травні слухання повинні були відновитися, проте їх перенесли через пандемію коронавірусу. В результаті знову до розгляду справи судді приступили у вересні. Засідання проходили в центральному кримінальному суді Лондону Олд-Бейлі, в жовтні вони завершилися.

В даний час Ассанж перебуває у в’язниці Белмарш (Лондон) за порушення умов звільнення під заставу. У разі несприятливого рішення суду і подачі апеляції його захистом, засновнику WikiLeaks доведеться там залишитися до закінчення її розгляду.

Ассанж знаходиться в британській в’язниці через події 2012 року. Тоді його звинувачували в Швеції в сексуальних домаганнях, і Великобританія мала вирішити питання про його екстрадицію. Ассанж, вийшовши на свободу під заставу, не з’явився в суд і сховався в посольстві Еквадору в Лондоні, де знаходився сім років. Пізніше влада Швеції закрила цю справу.

У 2019 судова влада США оголосили про рішення висунути додаткові звинувачення засновнику Wikileaks по ще 17 пунктам. Всі вони стосувалися незаконного отримання та оприлюднення даних, що мають відношення до оборони США.

В останні тижні в ЗМІ циркулюють припущення, що з Ассанжа можу зняти звинувачення, якщо президент США Дональд Трамп прийме рішення його помилувати.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня