Зв'язок з нами

СВІТ

Лідери країн НАТО визначилися з датою саміту: що розглядатимуть

Лідери країн НАТО визначилися з датою саміту: що розглядатимуть

Лідери країн НАТО визначилися з датою саміту: що розглядатимуть

Наступний саміт лідерів країн НАТО відбудеться 14 червня 2021 року в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

«Ми будемо ухвалювати рішення щодо предметного і перспективного порядку денного НАТО на період до 2030 року, щоб протистояти викликам сьогодення і завтрашнього дня: агресивних дій Росії, загрозі тероризму, кібератакам, новим і руйнівним технологіям, впливу змін клімату на безпеку і підйому Китаю», – заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, пише «Європейська правда».

Він нагадав, що Бельгія, де відбудеться саміт, була одним із засновників НАТО в 1949 році і вже більше ніж п’ятдесят років розміщує штаб-квартиру Альянсу.

Концентрація військ агресора біля кордонів з Україною викликала гострий політичний і дипломатичний резонанс на Заході. Низка країн-членів НАТО провели переговори щодо ескалації ситуації на Донбасі і запевнили Україну в підтримці її військового потенціалу.

Генерал-лейтенант ЗСУ Михайло Забродський зазначив, що якщо Росія почне масштабну збройну агресію, Україні слід розраховувати лише на свою армію. За його словами, західні партнери і НАТО навряд введуть в Україну війська, але зможуть допомогти розвідувальною інформацією, поставками зброї, а також контролем повітряного і морського простору.

Політолог Олександр Леонов переконаний, що західні партнери можуть надати Україні допомогу новітніми видами озброєнь, але нашим військовим знадобиться багато часу, аби навчитися ними користуватися.

Політолог Віктор Каспрук зазначив, що у разі широкомасштабного вторгнення, США і НАТО мають прикрити Україну з повітря і з моря. В екстреному випадку, експерт не виключає введення в Україну військ західних союзників для протистояння агресору.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня