Зв'язок з нами

ГРОШІ

Китайські інвестори «Мотор Січ» відреагували на санкції США

Китайські інвестори «Мотор Січ» відреагували на санкції США

Китайські інвестори «Мотор Січ» відреагували на санкції США

Китайська компанія Skyrizon Aviation Industry Investment, яка є акціонером українського заводу «Мотор Січ», завила, що санкції США проти них є неправомірними та не мають підстав. Зараз компанія почала оцінку ризиків і реагування та вивчає наслідки потрапляння під американські обмеження.

«Ми завжди строго дотримуємося закону і діємо виключно в рамках закону, твердо підтримуємо принципи ринкової економіки і чесної конкуренції, наполягаємо на використанні правових засобів протидії для захисту своїх законних прав та інтересів; в той же час рішуче виступам проти будь-якого узагальнення концепцій національної безпеки, змішування правдивої і неправдивої інформації, а також політизації та ідеологізації стандартних торгово-економічних дій, зловживання державною владою і неправомірних дій, що стосуються необґрунтованого тиску на китайські компанії»

— Skyrizon Aviation Industry Investment

Нагадаємо, 15 січня США запровадили санкції проти китайського інвестора «Мотор Січі».  Компаню Skyrizon внесли до списку MEU (Military End-User) – це перелік компаній, що діють в інтересах війська КНР. Тоді ж генеральний конструктор і президент АТ «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв заявив, що скликані китайськими акціонерами збори мають на меті рейдерське захоплення підприємства.

12 січня Шевченківський райсуд Києва відмовився знімати арешт з 56% акцій ПАТ «Мотор Січ», накладений у справі про держзраду і спробу диверсії – знищення стратегічного підприємства.  Про зняття арешту просили інвестори «Мотор Січі» ( «Бізнес Хаус Хелена» бізнесмена Олександра Ярославського і Skyrizon, дочірня компанія китайської Beijing Xinwei Technology Group).

У 2019 році президент «Мотор Січі» В’ячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій підприємства китайським компаніям. Він заявив, що таким чином хотів врятувати завод від закриття, і запевнив, що розробки ДП «Івченко-Прогрес», запатентовані як в Україні, так і в інших країнах, залишаться інтелектуальною власністю підприємства і не будуть продані разом з акціями підприємства.

Однак Держдепартамент США висловив занепокоєння намірами Китаю придбати ПАТ «Мотор Січ». У Сполучених Штатах такі інвестиції вважають згубними.

Влітку 2020 року китайська компанія Beijing Skyrizon та DCH Group українського бізнесмена Олександра Ярославського і її афільовані компанії, спільно подали нову заяву в Антимонопольний комітет України про покупку акцій «Мотор Січ». Однак АМКУ відхилив звернення DCH та Skyrizon про придбання заводу.

У грудні 2020 року китайські інвестори «Мотор Січ» почали міжнародний арбітраж з метою стягнення з держави Україна $3,5 мільярда, оскільки кваліфікують дії української влади як експропріацію їх інвестицій у це підприємство. У розвиток виробництва було інвестовано понад $100 мільйонів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня