Зв'язок з нами

ГРОШІ

Київський аеропорт поділився оптимістичними прогнозами на цей рік

Київський аеропорт поділився оптимістичними прогнозами на цей рік

Київський аеропорт поділився оптимістичними прогнозами на цей рік

У 2021 року міжнародний аеропорт «Київ» ім. Сікорського в Жулянах сподівається збільшити пасажиропотік більш ніж удвічі – приблизно до 1,5 млн людей. Основною перешкодою в компанії вважають COVID-обмеження для українців з боку ЄС.

Негативно вплине і заборона на польоти до Білорусі, вони давали аеропорту близько 10% пасажиропотоку, розповів агентству «Інтерфакс-Україна» голова ради директорів Денис Костржевський.

«Питання – чи будуть пускати українців», – прокоментував він недавні заяви ЄС про введення паспортів вакцинації.

У той же час зберігається значний відкладений попит, що дозволяє будувати прогноз такого значного зростання пасажиропотоку в разі зняття або навіть ослаблення обмежень на подорожі, зазначив Костржевський.

Очікується, що в травні аеропорт «Київ» вийде на пасажиропотік близько 70 тисяч людей, що становить близько 25-30% його потужностей. Піковим для аеропорту виявився 2018 рік, коли він обслужив понад 2,8 млн пасажирів при максимальній потужності близько 3,5 млн.

«Через локдаун потужності аеропорту працюють всього на 25-30%, але ми зберегли всі робочі місця і продовжуємо інвестувати в проект. Ми віримо, що кордони незабаром відкриються, а пасажиропотік відновиться», – зазначив також в день 97-річчя аеропорту його мажоритарний співвласник Василь Хмельницький в Facebook.

У 2020 році пасажиропотік аеропорту «Київ» впав в 3,7 рази – до 704,5 тисячі людей.

у 2023 році аеропорт «Київ» закриють на 8-9 місяців у зв’язку з ремонтними роботами – там продовжать і добудують злітну смугу. На оновлення аеропорт планується витратити до 5 млрд гривень.

Міжнародний аеропорт «Бориспіль» закінчив 2020 рік з 1,4 млрд грн чистого збитку.

Антимонопольний комітет тимчасово призупинив державну допомогу, яку вони надають Міністерством інфраструктури на проектування і будівництво нового аеродрому в аеропорту Дніпра. Мінінфраструктури порушило закон і вчасно не поставило до відома АМКУ про надання допомоги в розмірі 1,5 млрд г

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня