Зв'язок з нами

ГРОШІ

Кулеба розповів, коли Україна остаточно припинить імпорт російської і білоруської електроенергії

Кулеба розповів, коли Україна остаточно припинить імпорт російської і білоруської електроенергії

Кулеба розповів, коли Україна остаточно припинить імпорт російської і білоруської електроенергії

Зокрема, Україна має до 2023 року інтегруватися у європейські електромережі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив, коли Україна остаточно зможе припинити імпорт російської і білоруської електроенергії, повідомляє УНІАН.

«Рішення щодо заборони на імпорт електроенергії з Білорусі було ухвалено. Наша мета – це офіційна мета України, до якої ми рухаємося і працюємо наполегливо, – це у 2023 році взагалі відрізатися від електромереж Російської Федерації і Білорусі, і інтегруватися в європейську, – об’єднати наші електромережі», – заявив Кулеба.

Він переконаний, що у такому разі потім «взагалі ніхто нічого не зможе купити».

Заборона імпорту в Україну російської та білоруської електроенергії

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), заборонила імпорт в Україну російської та білоруської електроенергії до 1 жовтня 2021 року.

Як відомо, 12 травня президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє регулятору обмежувати імпорт електрики з Росії та Білорусі. Тому з середини травня НКРЕКП має право обмежувати доступну пропускну спроможність у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства.

Міністр енергетики Герман Галущенко направив звернення до регулятора НКРЕКП із закликом заборонити імпорт електроенергії з держав, які не є членами Енергетичного Співтовариства – РФ і Білорусі.

У НКРЕКП зазначили, що обмеження імпорту з РФ та Білорусі має розглядатися в комплексі заходів задля забезпечення безпеки електропостачання. Зокрема, в частині дотримання графіків накопичення вугілля виробниками для підготовки до осінньо-зимового періоду.

У 2022-му об’єднана енергетична система України сподівається відокремитися від енергосистем Росії та Білорусі і перейде в ізольований режим роботи. У 2023 році відбудеться повна синхронізація з ENTSO-E.

Як повідомлялось, узимку 2021 року Україна відновила імпорт електроенергії із РФ та Білорусі.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня