Зв'язок з нами

СВІТ

Криза в Словаччині через «Супутник V»: прем’єр-міністр після відставки залишиться в Кабміні

Криза в Словаччині через «Супутник V»: прем'єр-міністр після відставки залишиться в Кабміні

Криза в Словаччині через «Супутник V»: прем’єр-міністр після відставки залишиться в Кабміні

Прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матович оголосив про відставку після того, як дві партії заявили про можливий вихід з правлячої коаліції через закупівлю урядом 2 мільйонів доз російської вакцини «Супутник V». Чиновник залишиться в Кабміні, але займе нову посаду.

Глава Кабміну обміняється посадами з міністром фінансів Едуардом Хегер, повідомляє Pravda.

Ігор Матович розповів, що залишиться міністром фінансів, а Хегер стане новим главою уряду. Обидва представляють партію OĽaNO.

Матович вибачився перед народом за тритижневу сварку в пресі, у ній брали участь представники коаліційних партій OĽANO, Za lidí і Sme rodina.

Вимоги до інших партій прем’єр-міністр скасував. Він оцінив, що партія «За народ» виконала умови, і Марія Колікова пішла з поста міністра юстиції, Юрай Шелига став заступником спікера парламенту.

Майбутній прем’єр-міністр Едуард Хегер вже зазначив, що зустрінеться з коаліцією «За народ» і постарається отримати її підтримку. Згодом планується зустріч з Річардом Суліко і депутатами SaS.

«У понеділок я попрошу про зустріч з президентом Зузанною Чапутовою», – сказав Хегер.

Глава Sme rodina Борис Коллар заявив, що «їх рух повністю підтримує нового прем’єр-міністра Едуарда Хегера». Коллар додав, що, якщо така криза коаліції повториться в майбутньому, його рух негайно вийде з неї.

Раніше прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матович офіційно вибачився перед нашою країною за невдалий жарт про Закарпатті. Він зазначив, що позиція його держави щодо територіальної цілісності України завжди була чіткою.

Міністр охорони здоров’я Словаччини Марек Крайчий заявив про свою відставку незважаючи на попередні заяви глави уряду про те, що передача влади новому главі відомства буде поступовою.

Прем’єр Словаччини Ігор Матович раніше погодився піти у відставку для виходу з політичної кризи, але висунув зустрічні умови для коаліційних партнерів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня