Зв'язок з нами

СВІТ

Кремль відмовився повернути чеських дипломатів

Кремль відмовився повернути чеських дипломатів

Кремль відмовився повернути чеських дипломатів

Вимогу глави МЗС Чехії скасувати оголошення персонами нон ґрата 20 чеських дипломатів у Кремлі назвали безперспективною.

Як повідомляє ТАСС, про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. «Саме сьогодні в посланні президент Путін говорив про безперспективність розмов з нами в стилістиці вимог», – сказав він, відповідаючи на питання, чи буде Москва розглядати вимогу Чехії.

Раніше в МЗС Чехії заявили, що всі вислані співробітники посольства Чехії повинні бути повернуті на свої місця в Москві, інакше країна вишле усіх російських дипломатів, крім п’яти – саме стільки лишилося у посольстві Чехії в Москві. Рішення Москви чехи очікують до 12:00 22 квітня.

Нагадаємо, 18 квітня влада Чехії офіційно звинуватила Росію у причетності до вибуху військових складів у Врбетице та вислала 18 російських дипломатів, яких ідентифікувала, як агентів спецслужб РФ.

У відповідь Москва висловила протест і вислала з країни 20 чеських дипломатів.

Слідство припускає, що вибух на складах у селищі Врбетице у 2014-му році може бути пов’язаний із постачанням зброї з цих складів до України болгарським бізнесменом і торговцем зброєю Еміліаном Гебревим, якого у 2015 році отруїли «Новачком».

Сам Гебрев розповідав, що продавав зброю Грузії під час її війни з РФ в 2008 році, проте його частка становила не більше 10%. Бізнесмен також заперечував поставки озброєнь в Україну під час агресії РФ на Донбасі.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня