Зв'язок з нами

COVID-19

Коронавірус обвалив економіку Британії до історичного мінімуму

Коронавірус обвалив економіку Британії до історичного мінімуму

Коронавірус обвалив економіку Британії до історичного мінімуму

Причиною обвалення стала пандемія коронавірусу і введені через неї обмеження, які загальмували ділову активність.

З початку пандемії коронавірусу за підсумками 2020 року економіка Великобританії впала на рекордні 9,9 відсотка, що стало найбільшим спадом в історії країни. Результат виявився вдвічі гіршим, ніж після всесвітньої економічної кризи в 2009 році, повідомляє CNBC.

Як пише видання, причиною обвалення стала пандемія коронавірусу і введені через неї обмеження, які загальмували ділову активність.

Економісти прогнозували, що за підсумками 2020-го спад ВВП складе 8 відсотків. За даними Університету Джонса Хопкінса, до п’ятниці, 12 лютого, в Сполученому Королівстві зафіксовано понад чотири мільйони випадків захворювання COVID-19 і понад 115 тисяч смертей.

Ситуація ускладнюється появою нових штамів вірусу.

Корононавирус і Великобританія

У грудні 2020 року стало відомо, що за перші вісім місяців фінансового року державні позики Великобританії зросли до рекордних 240,9 мільярда фунтів стерлінгів (323 мільярди доларів).

У листопаді 2020 року витрати перевищили податкові надходження на 31,6 мільярда фунтів стерлінгів (близько 42,4 мільярда доларів). В результаті Великобританія зіткнулася з найбільшим бюджетним дефіцитом за всю свою історію.

Читайте також:

Європейський союз звинуватив Велику Британію в невиконанні угод про Brexit у листі, опублікованому через декілька годин до переговорів щодо спірного протоколу стосовно Північної Ірландії.

Економіка країн Європейського союзу і єврозони повернеться на докризовий рівень у другій половині 2022 року – швидше, ніж прогнозувалося ще восени 2020 року, прогнозують у Єврокомісії.

Відновлення світової економіки вже почалося, відбуваючись в основному в регіонах Східної Азії, зокрема Китаю та В’єтнаму. Китай – єдина економіка, якій вдалося оговтатися в 2020 році. Варто зазначити, у країн, що розвиваються справи йдуть краще, ніж у розвинених.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня