Зв'язок з нами

СВІТ

Коронавірус міг виникнути не лише у Китаї – ВООЗ

Коронавірус міг виникнути не лише у Китаї – ВООЗ

Коронавірус міг виникнути не лише у Китаї – ВООЗ

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) не виключають, що коронавірус міг виникнути і в інших країнах. Однак, на їхню думку, важливо почати вивчення з Уханя, де виник найперший масштабний спалах інфекції.

Про це розповіла представник міжнародної групи експертів ВООЗ Маріон Купманс в інтерв’ю CGTN.

«На даному етапі я не думаю, що ми повинні щось виключати… Ми повинні бути відкриті до всіх гіпотез. І це те, що нас просили робити. Але ми повинні почати з Уханю, де вперше дізналися про цю ситуацію», – зазначила експерт.

Крім того, глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус привітав рішення Китаю про допуск експертів організації на територію країни.

«Ми сподіваємося на тісну співпрацю з нашими колегами у цій важливій місії з виявлення джерела вірусу та шляху його поширення серед населення», – сказав він.

Китайський уряд підтвердив, що 14 січня група експертів ВООЗ прибуде до Китаю для вивчення виникнення коронавірусу.

Нагадаємо, група експертів ВООЗ планувала відвідати Китай для пошуку джерела виникнення інфекції ще у червні 2020 року. Однак влада КНР відмовила у візиті делегації та неодноразово відмовляла у наданні повної інформації.

Заступник голови МЗС КНР Юе Юйчен зазначив, що Китай підтримує широке міжнародне співробітництво в галузі вивчення джерел коронавірусу, але проти того, щоб розслідування було спрямоване на звинувачення КНР у поширенні пандемії.

Раніше влада США звинуватила Китай в умисному заниженні статистики щодо коронавірусу. Американська розвідка вважає, що офіційні дані було сфальсифіковано – а після перевірки в Ухані жертв насправді виявилося набагато більше, ніж було заявлено.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня