Зв'язок з нами

КРАЇНА

Контрабандисти хотіли вивезти «Кобзаря» 1860 року, але їм завадила СБУ

Завдяки СБУ унікальний «Кобзарь» Шевченка залишається в Україні – спецслужба спіймала контрабандистів, які хотіли вивезти раритетну книгу в Європу.

До Європи могли відправити контрабандою унікальний екземпляр «Кобзаря» Шевченка, якби не СБУ. Одне з останніх видань, що надрукували за життя Тараса Григоровича, вилучили у злоумисників. Після завершення розслідування екземпляр, яких залишилося всього вісім у країні, можуть віддати до Музейного фонду України.

Контрабандисти хотіли вивезти «Кобзаря» 1860 року, але їм завадила СБУ

Служба безпеки України попередила незаконне вивезення за кордон унікального прижиттєвого видання «Кобзаря» Шевченка.

За попередніми даними слідства, запланував нелегальне переправлення раритету київський посередник, який діяв на замовлення європейських клієнтів, повідомив пресцентр спецслужби в середу, 23 грудня.

Зазначається, що чоловік найняв кур’єра, який мав вивезти історичну книгу через пункт пропуску “Ягодин”.

“Оперативники та слідчі СБУ виявили в особистих речах фігуранта прихований від митного контролю збірник поетичних видань “Кобзар” Т.Г. Шевченка, датований 1860 роком“, – йдеться в повідомленні СБУ.

За попередніми висновками експертів, вилучене видання «Кобзаря» є однією із останніх прижиттєвих публікацій автора і на аукціонах в Європі може коштувати від 50 тисяч доларів США. Наразі в Україні за офіційними даними залишилося лише 8 примірників такого видання і вони є культурною та історичною цінністю для нашої країни.

У зловмисника також виявлено понад 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур.

Вилучене раритетне видання та предмети старовини буде направлено на проведення експертного дослідження. За його результатами фігурантам планується повідомити про підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України.

Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до Музейного фонду України.

СБУ проводила операцію у взаємодії з Волинською митницею Держмитслужби України.

Джерело: Пресцентр СБУ

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня