Зв'язок з нами

Конституційний суд оприлюднив порядок денний на тиждень: що розглядатимуть

Конституційний суд оприлюднив порядок денний на тиждень: що розглядатимуть

Конституційний суд оприлюднив порядок денний на тиждень: що розглядатимуть

На цьому тижні Конституційний суд України планує розглянути на засіданнях справи про можливість звільнення з посади голови КМДА особи, обраної на посаду мера Києва, повноваження якої не припинено, і заборону на заняття посади керівника установи вищої освіти особою, на яку поширюються люстраційні обмеження.

Про це повідомила представник парламенту в КСУ, народний депутат від «Слуги народу» Ольга Совгиря в Telegram.

Згідно з оприлюдненим на сайті Конституційного Суду порядком денним, на цьому тижні суд продовжить розгляд наступних справ:

щодо тлумачення ряду положень Конституції України в аспекті можливості звільнення з посади голови КМДА особи, обраної на посаду Київського міського голови і повноваження якої не припинено;

про конституційність окремих положень статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», статей 15, 15-1, 26 Закону України «Про кінематографію»;

про конституційність положень статті 42 Закону України «Про вищу освіту» (що передбачає заборону на зайняття посади керівника установи вищої освіти особами, що підпадають під люстраційні обмеження).

Конституційний суд також продовжить розгляд декількох конституційних скарг, в тому числі ПАТ «Індустріалбанк» щодо конституційності окремих положень Цивільного кодексу України в частині понять «зловживання правами».

По ній «оскаржуються положення Цивільного кодексу, згідно з якими суд може відмовити в задоволенні позову в разі, коли дії особи спрямовані на зловживання правами або їх використання здійснюється з метою нанесення шкоди іншій особі, довкіллю або культурній спадщині».

Крім того, почнеться розгляд конституційної скарги ВАТ «Чернігівоблбуд» щодо конституційності окремих положень статті 14 Закону «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», яка передбачає безоплатне вилучення гуртожитків за рішенням суду у власність територіальних громад.

Раніше Верховна Рада прийняла за основу доопрацьований законопроект №4533 про реформу Конституційного суду України. У документі збережений існуючий порядок прийняття рішень КСУ, проект підтримали 238 нардепів.

Голосіївський районний суд Києва виправдав суддів Конституційного Суду України Ігоря Сліденко і Ірину Завгородню в справі про скасування е-декларацій. Причиною стали заяви фігурантів про самовідвід.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня