Зв'язок з нами

СВІТ

Конгрес США запустив процедуру імпічменту Трампа

Конгрес США запустив процедуру імпічменту Трампа

Конгрес США запустив процедуру імпічменту Трампа

Палата представників Конгресу США оприлюднила проект резолюції, що запускає процес проголошення імпічменту чинного президента Дональда Трампа.

В документі зазначається, що «у своїх діях, як президент США… Дональд Трамп вчинив значні злочини і проступки, підбурюючи до насильства проти уряду США», повідомляє Європейська правда.

У тексті резолюції згадують слова Трампа, сказані ним на мітингу перед прихильниками 6 січня про те, що «ми перемогли, і з великою перевагою».

«Він також умисно робив заяви, які, в контексті, заохочували до, та, передбачувано, призвели до беззаконних дій під Капітолієм, як, наприклад, «якщо ви не будете боротися з усіх сил – у вас більше не буде країни», – зазначається у тексті резолюції.

У документі також згадують дзвінок Трампа губернатору Джорджії, в якому він вимагав «знайти голоси» для зміни результатів виборів у штаті і тиснув на нього.

«Такою поведінкою Дональд Трамп продемонстрував, що він залишиться загрозою національній безпеці, демократії та Конституції, якщо йому дозволять залишитися на посаді; він діяв у спосіб, що кричуще суперечить принципам самоврядування та верховенства права. Дональд Трамп має бути підданий процедурі імпічменту і суду, усунений з посади та позбавлений можливості обіймати будь-які почесні чи управлінські посади», – підсумовують у тексті.

Голосування за резолюцію має відбутися на цьому тижні.

Зазначимо, спроба імпічменту Трампа є радше символічною, тому що для завершення процедури відсторонення президента недостатньо часу – 20 січня відбудеться інавгурація новообраного президента США, демократа Джозефа Байдена.

Нагадаємо, в середу, 6 січня, у Вашингтоні під час мітингу прихильники чинного президента США Дональда Трампа увірвалися до будівлі Капітолію.

Засідання Конгресу США, на якому повинні були затвердити перемогу Джо Байдена на президентських виборах, було перервано.

На тлі заворушень у Вашингтоні, силові структури знешкодили дві вибухівки.

Згодом силовики повністю звільнили будівлю Конгресу від протестувальників і повторно взяли під охорону. Затримано щонайменше 20 мітингувальників і вилучено п’ять одиниць зброї.

Переможець виборів президента США Джозеф Байден назвав дії прихильників заколотом. А міністри транспорту й освіти США подали у відставку.

Влада порушила щонайменше 25 справ про внутрішній тероризм через захоплення будівлі Конгресу.

Інститут вивчення глобальних загроз та демократій (IGTDS) не виключає, що у штурмі будівлі могли брати участь бойовики, пов’язані з російською військовою розвідкою.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня