Зв'язок з нами

СВІТ

Конгрес схвалив створення 51 штату США

Конгрес схвалив створення 51 штату США

Конгрес схвалив створення 51 штату США

Палата представників Конгреса США підтримала законопроект про надання статусу штату федеральному округу Колумбія. За документ проголосувало 216 конгресменів, а проти 208.

Згідно з законопроектом, статус федерального округу залишать за 2 квадратними милями (5,2 км) – це землі Білого дому, Капітолію та Національної алеї. Решта 66 квадратных миль (165 км) стануть 51-шим штатом з назвою «Вашингтон, Співдружність Дугласа» (Washington, Douglass Commonwealth) – на честь борця за права темношкірих у США Фредеріка Дугласа, передає Reuters.

Далі законопроект ще має схвалити Сенат, де демократи і республіканці представлені у рівній кількості, на відміну від нижньої палати, де лідирують демократи.

Нагадаємо, у січні представники демократів у Конгресі внесли законопроект про перетворення округу Колумбія, де розташований Вашингтон, на 51-й штат.  Історично склалося, що округ Колумбія зі столицею Вашингтоном стоїть незалежно і осторонь від інших штатів, проте через це 700 тисяч його населення зараз не мають повної влади над питаннями місцевого самоврядування і повного представництва у Конгресі.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня