Зв'язок з нами

Коли хімік читає історію. Очільник Держслужби якості освіти прокоментував наслідки масового звільнення вчителів-пенсіонерів

Коли хімік читає історію. Очільник Держслужби якості освіти прокоментував наслідки масового звільнення вчителів-пенсіонерів

Фото з відкритих джерел

«Якщо є випадки звільнення потрібного вчителя-пенсіонера, повідомляйте…»

Новий закон «Про повну загальну середню освіту» перевів усіх вчителів пенсійного віку на строкові контракти від одного до трьох років. Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак в інтерв’ю Главкому запевнив, що директори шкіл не звільняють пенсіонерів-вчителів, адже їм це не вигідно.

«Якщо є конкретні такі випадки, безумовно, давайте їх розглядати. Я сумніваюся, що такі випадки є. Якщо ж так, будь ласка, повідомляйте Державну службу якості освіти, ми реагуватимемо на кожен конкретний приклад», – зазначив Гурак.

Він переконує, що викладання одним вчителем кількох предметів в жодному разі не пов’язане зі звільненням вчителів-пенсіонерів.

«Якщо школа бачить, що їм потрібен вчитель, то я не бачив, щоби директор чи засновник такої школи намагався би звільнити учителя й залишити посаду вакантною. Напевно, є глибша проблематика, на яку потрібно глибше вникати. Якщо є випадки, де є звільнення, непідписання контрактів із пенсіонером, натомість та посада, на якій він працював дуже довго залишається вакантною, то повідомляйте Державну службу якості освіти, ми реагуватимемо», – пояснив Гурак.

Водночас він зазначив, що в деяких школах учителі поєднують викладання декількох предметів. Це стосується малокомплектних шкіл, сільської місцевості, шкіл, де є реальна потреба у кваліфікованому вчителі.

Із 1 липня 2020 року, відповідно до нового Закону «Про повну загальну середню освіту», усі педагоги мали вирішити: покинути школу або перейти на контракт. Після закінчення однорічного договору наступні договори можуть укладатись із вчителями-пенсіонерами на більш тривалий період – до 3-х років.

Кількість таких пролонгацій може бути необмеженою – допоки вчитель працює якісно та сумлінно, переукладати договір із ним буде вигідно. Рішення про продовження співпраці після закінчення першого строкового договору директор навчального закладу буде приймати самостійно.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня