Зв'язок з нами

СВІТ

Колега журналіста Протасевича у Польщі попросив додаткову охорону

Колега журналіста Протасевича у Польщі попросив додаткову охорону

Колега журналіста Протасевича у Польщі попросив додаткову охорону

Співзасновник телеграм-каналу NEXTA Степан Путило попросив у влади Польщі посилити його охорону через побоювання за своє життя.

Про це Путило повідомив на прес-конференції у четвер, 27 травня, пише NEXTA. Із серпня 2020 року він знаходиться під цілодобовою охороною польських спецслужб, але після затримання свого колеги Романа Протасевича у Мінську Путило отримав багато погроз, а в Білорусі проти нього порушено кримінальну справу за статтями про організацію масових заворушень і організацію групових дій, що грубо порушують громадський порядок.

Нагадаємо, 23 травня військово-повітряні сили Республіки Білорусь примусово посадили в Мінську авіалайнер Ryanair, що прямував рейсом Афіни – Вільнюс. Приводом стало нібито наявність на борту лайнера бомби. Однак відразу ж після посадки, білоруські спецслужби затримали опозиційного журналіста, екс-головного редактора опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича і його супутницю – росіянку Софію Сапеґу.

Спеціально скликаний через інцидент саміт лідерів країн Європейського союзу постановив заборонити білоруським авіакомпаніям літати до аеропортів ЄС та здійснювати польоти над його територією.

Свій повітряний простір для літаків білоруських авіакомпаній закрили Польща і Литва, а також Великобританія.

26 травня літак «Белавіа» рейсу Мінськ – Барселона не зміг залишити повітряний простір Білорусі. Польща заборонила борту летіти над її повітряним простором.

Небо для «Белавіа» вже закрили Франція, Чехія, Фінляндія та інші країни. Також низка європейських авіакомпаній припинили польоти над Білоруссю.

Україна заборонила своїм авіакомпаніям літати через Білорусь і виконувати прямі рейси, але не закрила свій повітряний простір для транзиту білоруських літаків. «Бєлавіа» скасувала всі рейси в Україну до 25 серпня.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня