Зв'язок з нами

ГРОШІ

Холдинг J.P. Morgan поставив Україну в чергу на індекси GBI-EM: що це означає

Холдинг J.P. Morgan поставив Україну в чергу на індекси GBI-EM: що це означає

Холдинг J.P. Morgan поставив Україну в чергу на індекси GBI-EM: що це означає

J.P. Morgan помістило Україну і Єгипет в список Index Watch Positive для можливого включення в індекси J.P. Morgan Government Bond Index – Emerging Markets (GBI-EM) після стійкого поліпшення ліквідності і доступу іноземних інвесторів до внутрішніх ринків державних облігацій.

«Оновлення Watch буде надано в найближчі шість місяців, щоб додатково вказати їх потенційний статус в індексі», – йдеться в повідомленні J.P. Morgan.

Згідно з ним, частка України в найбільш значущому рейтингу серії GBI-EM Global Diversified (GBI-EM GD) може скласти близько 0,12%. Поки розглядається можливість включення в індекси лише одного випуску облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) – паперів із погашенням в лютому 2025 року (ISIN: UA4000204150), випущених на номінальну суму 41,08 млрд грн (еквівалент $1,468 млрд) з поточною ринковою вартістю 46,475 млрд і прибутковістю 12,35%. Тільки він відповідає критеріям мінімальної непогашеної суми (від $1 млрд) і терміну погашення (від 2,5 років). Україна також буде розглядатися для включення у «вузькі» індекси GBI-EM, в які входять папери без нормативних або податкових перешкод.

Уточнюється, що частка України в JESG GBI-EM може скласти також 0,12%, GBI-EM Div – 0,22% і GBI-AGG Div. – 0,02%.

J.P. Morgan вказує, що включення високоприбуткових облігацій Єгипту і України збільшить ставку індексу GBI-EM GD з 4,99% до 5,07%.

У матеріалах вказується, що Україна докладає постійні зусилля для підвищення ліквідності на внутрішньому ринку держоблігацій і прихильна побудови еталонної (benchmark) кривої прибутковості за рахунок концентрації випусків на користь еталонних облігацій. Крім того уряд також прийняв постанову про розширення кола первинних дилерів, який раніше був обмежений тільки банками. Частка нерезидентів у результаті цих та інших зусиль на ринку ОВДП зросла з 1% ($0,2 млрд) до 11,4% ($3,6 млрд).

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня