Зв'язок з нами

Катастрофа МАУ: Україна звинуватила Іран в маніпуляціях

Катастрофа МАУ: Україна звинуватила Іран в маніпуляціях

Катастрофа МАУ: Україна звинуватила Іран в маніпуляціях

Україна звинуватила Іран в маніпуляціях через заяви про те, що іранська сторона нібито надала пояснення про причини катастрофи літака Міжнародних авіаліній України (МАУ). Україна не готова прийняти версію про збиття літака МАУ без реальних доказів.

Про це зазначається у заяві Міністерства закордонних справ України.

«Іранська сторона маніпулює, коли говорить, що під час двох раундів переговорів були надані пояснення про причини катастрофи… Іран наполягає на версію людської помилки як єдиної вірної. При цьому, відсутній аналіз причин і ланцюга подій, що призвели до неї, якщо така помилка дійсно стала фатальною»

Заява МЗС України

У МЗС додали, що Україна подала понад 90 сторінок коментарів до проекту фінального звіту причин катастрофи, який був підготовлений Іраном. При цьому іранська сторона коментарі не врахувала.

«Україна не прийме на віру будь-яку озвучену, але не підтверджену реальними доказами, версію збиття PS752. Іран всіма силами намагається просунути вигідну для себе версію про людську помилку, і… навіть не намагається проаналізувати причини, які призвели до фатальної помилки… Це означає, що правильні висновки не будуть зроблені, і безпеку цивільної авіації не покращиться»

Заява МЗС України

У міністерстві заявили, що Іран досі не надав Україні значну частину матеріалів, включаючи факти і докази, які обіцяв надати півроку тому.

«Найголовніше, що Іран заборгував сім’ям загиблих – це правда. Україна також вірить, що у керівництва Ірану достатньо сміливості, мудрості і далекоглядності не тільки для того, щоб взяти на себе відповідальність за катастрофу, але й щоб прийняти всі його наслідки»

Заява МЗС України

Нагадаємо, у ніч на 8 січня 2020 року після вильоту з аеропорту Тегерану зазнав катастрофи літак Boeing 737-800 NG авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», що прямував до Києва. На борту перебували 176 пасажирів з семи країн світу, усі вони загинули.

11 січня Генеральний штаб Збройних сил Ірану визнав, що український літак був збитий ракетою «земля-повітря». Також Іран визнав, що літак збили ракетами ЗРК російського виробництва «Тор-М1».

Під час розслідування інциденту, Іран відмовлявся співпрацювати з Україною щодо деяких аспектів катастрофи, а також приховував імена підозрюваних.

Канадський телеканал CBC News оприлюднив аудіозапис, на якому людина з голосом, схожим на голос міністра закордонних справ Ірану Джавада Заріфа заявило, що літак могли збити не випадково. У МЗС Ірану зазначили, що висловлювання, які приписують міністру, суперечать його культурі мови.

У березні 2021 року іранський орган цивільної авіації оприлюднив остаточний звіт про збиття лайнера. Офіційною причиною катастрофи названа помилка оператора протиповітряної оборони, який визначив літак як «ворожу ціль». У знищенні лайнера звинуватили десять іранських посадовців.

МЗС України розкритикував висунення Іраном обвинувачень. У відомстві зазначили, що українській стороні нічого невідомо про осіб, яких звинуватили у катастрофі літака.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня