Зв'язок з нами

СВІТ

Канада припинила вакцинацію препаратом AstraZeneca

Канада припинила вакцинацію препаратом AstraZeneca

Канада припинила вакцинацію препаратом AstraZeneca

Канада припинила використання вакцини від коронавірусу AstraZeneca для людей молодших 55 років через побоювання виникнення тромбів.

Як повідомляє Associated Press, відповідну рекомендацію МОЗ дав Національний консультативний комітет Канади з імунізації (NACI).

«Існує значна невизначеність щодо користі від вакцинації AstraZeneca дорослих людей у віці до 55 років з урахуванням потенційних ризиків», – заявила заступник голови NACI Шеллі Дікс.

Відзначається, що ризик утворення тромбів на даний час з’являється в однієї людини зі 100 тис., що набагато вище, ніж передбачалося раніше.

За словами доктора Джосс Реймер з робочої групи із впровадження вакцини в канадській провінції Манітоба, в Європі не виявили зростаючого ризику тромбів в цілому через препарат, проте рідкісний, але серйозний побічний ефект спостерігався в основному у молодих жінок.

Нагадаємо, низка європейських країн призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca через побоювання побічних ефектів, зокрема, утворення тромбів.

Однак після того як  Європейське агентство лікарських засобів (EME) визнало, що вакцина AstraZeneca повністю «безпечна та ефективна», кілька європейських країн відновили імунізацію населення цим препаратом.

22 березня повідомлялося, що третя фаза випробувань вакцини від коронавірусу AstraZeneca у США підтвердила ефективність препарату 79% для запобігання COVID-19 та дієвість на 100% для профілактики важкого перебігу хвороби і госпіталізації.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня