Зв'язок з нами

ГРОШІ

Кабмін підписав з нафтокомпаніями угоду про стабілізацію цін на бензин

Кабмін підписав з нафтокомпаніями угоду про стабілізацію цін на бензин

Кабмін підписав з нафтокомпаніями угоду про стабілізацію цін на бензин

Кабінет міністрів і Нафтогазова асоціація України підписали Меморандум про конкуренцію на ринку нафтопродуктів і задоволення потреб споживачів на період карантину. Так в уряді планують стабілізувати ціни на паливо.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Компанії-учасники асоціації, згідно з договором, зобов’язуються формувати ціну на нафтопродукти на умовах вільної конкуренції і з урахуванням кон’юнктури на світових ринках. Щомісяця асоціація буде надавати Кабінету міністрів інформацію некомерційного характеру про форми, види і місця нелегального обороту пального.

Уряд, в свою чергу, буде вживати заходів з протидії нелегальному виробництву та обігу пального. Також Кабмін зобов’язується сприяти диверсифікації джерел поставок з вітчизняних і закордонних нафтопереробних заводів.

Нафтогазова Асоціація України – галузеве об’єднання. До неї входять 14 найбільших оптових, роздрібних, видобувних, переробних підприємств, серед них WOG, ОККО, Shell, АМІС, SOCAR, KLO, Параллель, Glusco, видобувне та переробне підприємство «Укргазвидобування», а також оптові постачальники нафтопродуктів БНК-Україна, АНВІТРЕЙД, ГРАН-ПРІ ОЙЛ, «Центрнафтогазпостач». Учасники Асоціації забезпечують близько 50% роздрібної торгівлі і близько 80% ринку імпорту нафтопродуктів.

Наприкінці лютого в Україні було відзначено різке підвищення цін на бензин і дизельне паливо на АЗС. У період з 19 по 26 лютого цінники виросли на 0,3-2 грн / л, в середньому на 1,25 грн / л.

За рік в Україні збільшилися в ціні всі види моторного палива. Найбільше подорожчав автогаз – на більш ніж 23%, свідчать дані Держстату.

Наприкінці березня Антимонопольний комітет України (АМКУ) порекомендував найбільшим мережам автозаправних станцій (АЗС) знизити ціну на паливо. Вартість попросили встановити на рівні, який відповідав би об’єктивної ситуації на ринку.

1 квітня 2021 року в порівнянні з попереднім торговим днем ​​трохи виросли ціни на бензин і дизельне паливо. Автогаз подорожчав на 1 копійку.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня