Зв'язок з нами

COVID-19

Історичний максимум: у МОЗ підрахували кількість березневих звернень за екстреною меддопомогою

Історичний максимум: у МОЗ підрахували кількість березневих звернень за екстреною меддопомогою

Історичний максимум: у МОЗ підрахували кількість березневих звернень за екстреною меддопомогою

В Україні спостерігається історичний максимум звернень за екстреною меддопомогою. Подібна ситуація спостерігалася в листопаді-грудні 2020 року, але зараз вона набагато гірше.

Про це розповів керівник експертної групи з питань надання екстреної медичної допомоги департаменту медпослуг Міністерства охорони здоров’я Олександр Данилюк в ефірі YouTube-каналу Doctor Bulavinova.

«Збільшення звернень за екстреною меддопомогою ми бачимо в основному від пацієнтів з ускладненим COVID-19, тому що, як правило, екстрена медична допомога не має таких різких стрибків, крім випадків гострої ожеледиці або поганих погодних умов, що сприяють травматизму. Станом на зараз у нас йде дуже різке зростання навантаження на систему екстреної медичної допомоги, тому пацієнти стають у чергу», – сказав він.

Олександр Данилюк зазначив, що станом на 31 квітня було зафіксовано 35 705 звернень за екстреною меддопомогою. На ці звернення було 16 823 виїзди бригади екстреної медичної допомоги, проведено 5 025 госпіталізацій.

«Схожа ситуація була в листопаді-початку грудня 2020 року, але зараз вона набагато гірше», – сказав він.

Керівник експертної групи додав, що «при збільшенні кількості пацієнтів з COVID-19 з’являється тенденція збільшення кількості звернень на 103, в тому числі тому, що у людей виникає паніка, і вони дзвонять на 103 просто проконсультуватися замість дзвінка до сімейного лікаря».

В Україні встановили антирекорд за новими випадками коронавірусу, за минулу добу діагностували 19 893 нових заражень. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській (тисячу шістсот шістьдесят-вісім), Одеській (1608), Харківській (тисячі чотиреста дев’яносто чотири), Хмельницькій (1351) і Дніпропетровській (1178) областях.

До британському штаму коронавірусу додався південноафриканський – його підтвердили як мінімум в двох регіонах України.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов очікує погіршення ситуації із захворюваністю в Україні до 15 квітня. Після цієї дати обстановка стабілізується.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня