Зв'язок з нами

ГРОШІ

Історичне підвищення податків на інвестиційні прибутки: план Байдена щодо заможних

Історичне підвищення податків на інвестиційні прибутки: план Байдена щодо заможних

Історичне підвищення податків на інвестиційні прибутки: план Байдена щодо заможних

Президент Джо Байден представить план підвищення податків для найбагатших американців, в тому числі історичне зростання зборів на прибуток від інвестицій. Мета ініціативи – формування джерела фінансування в розмірі 1 трильйона доларів для оплати відпусток по догляду за дітьми, на загальну дошкільну освіту та оплачувану відпустку для робітників. Про це пише Reuters з посиланням на джерела, знайомих з ініціативою.

Проте заявлений план є частиною прагнення Білого дому до радикального перегляду податкової системи США, щоб змусити багатих людей та великі компанії платити більше й допомогти профінансувати амбітну економічну програму Байдена, пише Reuters.

Варто зазначити, раніше Джо Байден представив план інвестицій в економіку обсягом $2,2 трлн., який розрахований на 8 років й включає заходи від найбільшого з 1960 років інфраструктурного будівництва до інвестицій в науку, високошвидкісний інтернет, зелену енергетику та розширення програм медичної й соціальної допомоги для американців. «Американський план зайнятості» (American Jobs Plan) націлений на те, щоб «відбудувати заново хребет» економіки, заявив Джо Байден, виступаючи в Пітсбурзі.

«Цей план – це не спроба пройтися по верхах. Це інвестиції такого масштабу, які трапляються раз на покоління. Такого не було з часів протистояння космічних перегонів. І ми повинні діяти зараз. Переконаний, якщо нам вдасться реалізувати задумане, то через 50 років люди озирнуться й скажуть: це був день, коли Америка виграла собі майбутнє», – зазначив Джо Байден.

Ініціатива передбачає збільшення максимальної ставки податку на прибуток до 39,6% з 37%, повідомили джерела минулого тижня виданню. Це також майже подвоїть податки на приріст капіталу до 39,6% для осіб, які заробляють понад $1 мільйон.

Це буде найвища з 1920-х років ставка податку на прибуток від інвестицій, яку в основному будуть платити найбагатші американці. У післявоєнну епоху цей показник не перевищував 33,8%.

Ми вирішили висвітлити нову ініціативу, яка є не лише джерелом фінансового забезпечення плану перетворень США, а також кроків в напрямку трансформації податкової системи.

План інвестицій та реакція ринку

Новини про кроки реалізації пропозиції, яка фактично була однією із ключових аспектів платформи президентської кампанії Байдена, викликали різке падіння на Уолл-стріт.

Відтак у четвер акції на Уолл-стріт зазнали різкого падіння через повідомлення, що президент США Джо Байден запропонує підвищення податків для багатих, включаючи податок на приріст капіталу, повідомляє Reuters.

Відповідно до джерел, знайомих з планом, Байден протягом поточного тижня оголосить щодо нових кроків підвищення податків з метою мобілізації значних ресурсів для фінансування загальної дошкільної освіти,  оплачуваної відпустки для працівників, а також відпустки по догляду за дітьми.

Згідно з повідомленням джерел, йдеться про зростання граничної ставки податку на прибуток до 39,6% з 37% і майже подвоєння податків на приріст капіталу до 39,6% для людей, які заробляють понад 1 мільйон доларів.

Ринок відреагував миттєво. Індекс S&P 500 (.SPX) впав на 0,7% після безперервного зростання до виходу новин, які вперше були опубліковані Bloomberg.

Проте будь-яка подібна ініціатива підняття податків повинна буде пройти через Конгрес, де Демократична партія Байдена має незначну більшість й навряд чи отримає підтримку з боку республіканців.

Також хиткою здається  одностайна підтримка цієї ініціатива з боку самих демократів в Конгресі.

Голова та керуючий хедж-фонду Great Hill Capital LLC зазначив: «Якби пропозиція мала шанс пройти в Конгресі, ми б впали на 2000 пунктів», – сказав Томас Хейс, маючи на увазі індекси фондового ринку.

Джерела повідомили, що подробиці будуть оприлюднені цього тижня перед зверненням Байдена до Конгресу в середу, 28 квітня. Деталі плану можуть змінитися найближчими днями. Джерела повідомили Reuters, що офіційні особи Білого дому обговорюють інші можливі напрямки збільшення податків, які в кінцевому підсумку можуть бути включені в план, зокрема, обмеження відрахувань для багатих платників податків або підвищення податку на спадщину.

Чи стосуватиметься це простих американців

Для адміністрації Байдена заплановані зміни – це можливість не лише профінансувати ключові ініціативи, такі як інфраструктура, клімат і розширити заходи допомоги біднішим американцям, але й усунути те, що, на думку демократів, є несправедливістю в самій податковій системі.

«Всі його погляди завжди полягали у тому, що американці вірять –  податкова політика повинна бути справедливою, і він розглядав всі варіанти своєї політики саме через цю призму», – сказала Сара Біанкі, глава відділу державної політики США в Evercore ISI та колишній економічний помічник Байдена. «Ось чому основна увага приділяється розв’язанні проблеми нерівності в контексті відмінності між заробітком та багатством», пише Bloomberg.

Податкові деталі, пов’язані з планом, над яким працювали кілька місяців, вперше були опубліковані в New York Times в четвер вранці.

Варто зазначити, Байден пообіцяв не підвищувати податки для домогосподарств з доходом менш як 400 тис. доларів.

Прессекретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі заявила, що президент обговорить свій «План американських сімей» під час виступу в Конгресі, але відмовилася коментувати будь-які деталі.

Вона сказала, що адміністрація ще не допрацювала плани фінансування, проте акцентувала на рішучості самого Байдена змусити багатих та компанії фінансувати нові програми.

«На його думку, це повинно бути на плечах… найбагатших американців, які можуть собі це дозволити, а також корпорацій і підприємств, які можуть собі це дозволити», – зазначила Дженніфер Псакі.

Вона сказала, що Байден і його команда економістів не вірили, що ці заходи матимуть негативний вплив на інвестиції в США.

Проте, прибутковість казначейських облігацій, які рухаються в напрямку, протилежному їх ціні, впала до денного мінімуму.

Оцінка приросту капіталу

Новий план Байдена, який, ймовірно, принесе близько $1 трильйона, з’явився після пропозиції щодо створення робочих місць та інфраструктури на $2,3 трильйона, який вже наштовхнувся на жорсткий опір республіканців. Як правило, республіканці підтримують фінансування інфраструктурних проєктів, але виступають проти включення Байденом таких пріоритетів, як розширення догляду за людьми похилого віку та заклик до корпоративної частини Америки платити за цими рахунками.

Підвищення податків на багатих може посилити опір республіканців за останнім планом Байдена щодо «людської» інфраструктури, змусивши демократів розглянути питання щодо його просування – або, принаймні, деяких із заходів – через Конгрес з використанням партійного голосування по бюджету, відомого як примирення.

Пропозицію Байдена слід розглядати як агресивну переговорну тактику, сказав Стів Чіавароне, портфельний менеджер і стратег по акціях у Federated Hermes.

«Ви повинні очікувати, що ви отримаєте. Принаймні, спершу найбільші, найгірші та найпрогресивніші політичні пропозиції з розумінням того, що вони не отримають все, що хочуть, але визначать обсяг переговорів. Напевно, Байден не отримає 39%, а «отримає ставку податку 29%», – сказав він.

Заможні американці можуть зіткнутися із загальною федеральною ставкою податку на приріст капіталу в розмірі 43,4%, у тому числі податок на чисті інвестиції в розмірі 3,8% для фізичних осіб з доходом у 200 тис. доларів і більше (250 тис. доларів за умов зареєстрованого шлюбу). Останній є джерелом фінансування Закону про доступне медичне обслуговування, широко відомий як Obamacare.

Наразі, хто заробляє понад 200 тис. доларів, платять за ставкою приросту капіталу близько 23,8%, у тому числі податок на чисті інвестиції Obamacare, встановлений як частина відповідного закону. У 2021 фінансовому році максимальна гранична ставка податку залишиться 37% для індивідуальних платників податків з доходом понад 523,6 тис. доларів США і 628,3 тис. доларів США для подружніх пар, які зареєстровані.

Еріка Йорк, економіст з Податкового фонду, сказала, що ця пропозиція підніме податок на приріст капіталу в США на вершину світових рейтингів. Середній податок на приріст капіталу в Європі становить близько 19,3%, а найвища ставка в Данії – 42%. Франція і Фінляндія стягують 34%.

Зі слів Еріки Йорк, для жителів деяких штатів і міст, план Байдена призведе до збільшення загальної ставки приросту капіталу до більш ніж 50%. Цей показник виросте до 56,7% в Каліфорнії, 58,2% в Нью-Йорку і 57,3% в Портленді, штат Орегон, зазначає Йорк.

 

 

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня