Зв'язок з нами

ГРОШІ

Інвестори щорічно втрачають мільйони доларів, плутаючи акції компаній зі схожими назвами 

Інвестори щорічно втрачають мільйони доларів, плутаючи акції компаній зі схожими назвами 

Інвестори щорічно втрачають мільйони доларів, плутаючи акції компаній зі схожими назвами 

Інвестори по всьому світу щорічно втрачають мільйони доларів, періодично плутаючи акцій компаній зі схожими назвами.

Про це повідомляє видання The Economist.

Наприклад, в останні місяці набирає популярність соцмережа з голосовими чатами Clubhouse. Вона була запущена в березні 2020 року. Стати учасником можна лише за запрошенням. До січня 2021 року кількість користувачів зросла до 2 млн. Серед них – телеведуча Опра Уїнфрі, репер Дрейк і голова Tesla Ілон Маск.

Після того як Маск написав в Twitter 31 січня, що користується цією соцмережею, акції китайської Clubhouse Media Group зросли на 117%, але ця компанія не має ніякого відношення до популярного додатку Clubhouse. Компанія, якій належить ця соцмережа, не є публічною, і її акції не торгуються на біржі. Коли нові інвестори Clubhouse Media Group усвідомили свою помилку, її акції різко подешевшали.

Твіти Маска і раніше приводили до таких помилкових інвестицій. Коли 7 січня він порадив своїм фоловерам користуватися додатком для обміну миттєвими повідомленнями Signal, акції техаської компанії з виробництва медичного обладнання Signal Advance подорожчали в шість разів, після чого обвалилися.

У минулому році деякі інвестори навіть переплутали виробника електромобілів Tesla (тікер – TSLA) з біотехнологічної фірмою Tiziana Life Sciences (тікер – TLSA).

Схожу помилку в минулому році здійснили деякі інвестори, які хотіли купити акції компанії Zoom Video Communications (тікер – ZM), що створила програму для організації відеоконференцій. Коли вона почала набирати популярність через пандемію коронавірусу, акції Zoom Technologies (тікер – ZOOM), невеликої холдингової компанії зі штаб-квартирою в Пекіні, різко подорожчали.

Інвестори щорічно втрачають мільйони доларів, плутаючи акції компаній зі схожими назвами 

У минулому інвестори також часто здійснювали такі помилки. Наприклад, в 2013 році скуповували акції збанкрутілої фірми з виробництва побутової електроніки Tweeter Home Entertainment замість акцій соцмережі Twitter, яка на той момент ще не була публічною. У 2017 році Snap, материнську компанію мобільного додатка Snapchat, переплутали зі Snap Interactive, компанією-розробником програмного забезпечення.

Ці тривіальні помилки можуть обійтися дорого. У статті, опублікованій в 2019 році, Вадим Балашов і Андрій Нікіфоров з Університету Рутгерса проаналізували 31 аналогічний випадок на фондовому ринку за період з 1993 по 2013 рік. Вони підрахували, що інвестори витратили близько $66 млн доларів на транзакційні витрати, щоб здійснити ці помилкові угоди.

Читайте також:

Мільярдер Ілон Маск назвав умови IPO свого проекту супутникового інтернету Starlink. Проект, який на сьогодні є частиною SpaceX, зможе стати публічною компанією при добре прогнозованому грошовому потоці.

Біткойн зріс на 10% – і таким чином встановив новій рекорд. Це сталося після того, як компанія Tesla повідомила про інвестиції в нього на 1,5 млрд доларів минулого місяця.

Dogecoin, глузлива криптовалюта із зображенням собаки сіба-іну в якості талісмана, досягла рекордної позначки 8 лютого після того, як мільярдер Ілон Маск, репер Снуп Догг і басист Kiss Джин Сіммонс написали про це в Twitter.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня