Зв'язок з нами

COVID-19

Ініціатива COVAX: у МОЗ пояснили, які вакцини отримає Україна

Ініціатива COVAX: у МОЗ пояснили, які вакцини отримає Україна

Ініціатива COVAX: у МОЗ пояснили, які вакцини отримає Україна

Глава МОЗ Максим Степанов розповів, що в першому півріччі 2021 року Україна отримає 8 млн доз вакцин через механізм COVAX. Йдеться про вакцини AstraZeneca, Novavax, Pfizer і Moderna.

Як розповів в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» Степанов, МОЗ приступив до розв’язання проблеми доступу до вакцин від COVID-19 у травні минулого року. Відомство почало комунікацію з провідними світовими компаніями-виробниками вакцин від коронавірусної хвороби.

Він зазначив, що для отримання доступу українців до вакцини від COVID-19 розглядалися дві можливості.

«Ми визначили два шляхи отримання вакцин, їх обробляли паралельно. Перший – це COVAX, другий – закупівля вакцин безпосередньо у виробників… Паралельно ще з кінця весни ми ведемо переговори з компаніями-виробниками вакцин. Це, в тому числі Sinovac, з якою уже укладено договір. Перші контакти з ними у нас були в травні, а активні переговори почалися у вересні. Діалог з іншими виробниками триває», – розповів міністр.

Він підкреслив, що з усіма компаніями підписані договори про нерозголошення і конфіденційність, тому називати їх на цьому етапі заборонено.

Раніше повідомлялося, що тільки 43% українців готові зробити щеплення від коронавірусу, якщо вакцина буде безкоштовною. Не готові до такої вакцинації 52% громадян.

Зазначимо, 30 грудня стало відомо про підписаня договору між Україною та китайською компанією Sinovac Biotech. Ідеться про 1 913 316 дозах вакцини, поставки якої мають початися упродовж 30 днів з дня реєстрації вакцини – препарат перебуває на третій стадії клінічних випробувань.

Планується, що вакцина Sinovac надійде в Україну у березні 2021 року.

Крім того, в рамках європейської ініціативи COVAX Україна також сподівається отримати дози вакцини. Їх поставки почнуться у березні.

Індонезія першою за межами Китаю дозволила екстрене використання вакцини від коронавірусу, яку розробила китайська компанія Sinovac Biotech.

В Бразилії китайська вакцина від коронавірусу Sinovac Biotech на пізніх стадіях випробувань показала ефективність 78%.

Раніше керівник держпідприємства «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов пояснив, чому Україна встигла укласти тільки один контракт на закупівлю вакцини від COVID-19. Він вважає, що в Міністерстві охорони здоров’я поспішили, не давши компанії шансу впливати на постачальників.

У держпідприємстві також зазначили, що через непогодження фінансового забезпечення з боку МОЗ із 1 січня вони не можуть приймати та розвозити ліки та медичні вироби, що закуплені за державними програмами МОЗ України. Це, зокрема, стосується засобів індивідуального захисту і товарів, що закуплені для протидії коронавірусу.

Держпідприємство «Медзакупівлі» заявило, що може забезпечити поставку в Україну ковід-вакцини від ключових виробників. Намір глави МОЗ відсторонити його від закупівель зриває переговори з постачальниками.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня