Зв'язок з нами

COVID-19

Інфекціоніст заявив, що мутований коронавірус уже проник в Україну

Інфекціоніст заявив, що мутований коронавірус уже проник в Україну

Інфекціоніст заявив, що мутований коронавірус уже проник в Україну

Лікар-інфекціоніст Віктор Петров підтвердив випадки інфікування новим мутованим штамом коронавірусу в Україні. Зокрема, на Закарпатті та інших прикордонних областях у багатьох пацієнтів з COVID-19 змінюється клінічна картина.

«Один з таких прикладів — мій пацієнт Микола. Він заробітчанин, їздить з України до Чехії й назад. І він уже перехворів на новий штам, про який заявила Велика Британія. Коли йшлося про верифікацію цього, то Україна не має можливості ідентифікувати цей вірус у масовому тестуванні. Але люди, у яких є страховка в країнах ЄС, можуть визначити вже мутований вірус. І таким чином мені вдалося підтвердити, що на Закарпатті вже є випадки інфікування новим штамом вірусу», – сказав медик в ефірі українського телеканалу.

Лікар додав, що новий штам коронавірусу може уже не призводити до втрати чутливості до запахів, однак активніше вражаються легені.

«У першу чергу варто зазначити, що мутація вірусу відбувається природним чином, і цей вірус природно мутуватиме дуже активно — точно так само, як вірус гепатиту С або грипу. Чому? Тому що він містить тільки одну РНК, це один носій генетичного матеріалу», – пояснив Петров.

Нагадаємо, новий тип коронавірусу знайшли у Лондоні, графстві Ессекс і деяких районах в графствах Кент і Хертфордшир, після того як захворюваність на COVID-19 у цих регіонах різко підскочила.  Британські чиновники повідомили про новий тип вірусу ВООЗ. З 16 грудня Британія посилила карантин через новий штам коронавірусу.

Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що новий генетичний вид коронавірусу, виявлений у країні, може бути заразнішим на 70%. Міністр охорони здоров’я Великої Британії зазначив, що ситуація з новим штамом коронавірусу «вийшла з-під контролю» влади. Мутований вірус поширюється дуже швидко.

20 грудня ВООЗ заявила, що новий особливо заразний варіант коронавірусу поширився за межі Британії. Його вже виявили в Нідерландах, Данії та Австралії. Понад 20 країн обмежили авіасполучення з Великою Британією через мутований COVID-19.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня