Зв'язок з нами

COVID-19

Індія відстрочила відновлення поставок вакцини

Індія відстрочила відновлення поставок вакцини

Індія відстрочила відновлення поставок вакцини

В Індії через критичну ситуацію з коронавірусом та недостатніми виробничими потужностями буде існувати дефіцит вакцин щонайменше до середини літа. В Україні сподівалися на відновлення поставок у травні.

Про це в інтерв’ю Financial Times повідомив Адар Пунавалла, глава головного виробника вакцин Індійського Інституту сироватки Serum Institute. Він вказав, що в Індії кілька місяців триватиме дефіцит вакцин від коронавірусу, нестача препарату виникла через те, що влада не змогла підготуватися до нової хвилі COVID. За словами Пунавалла, інститут не наростив обсяг виробництва раніше, тому що «не було замовлень, ми не думали, що нам потрібно виробляти більше 1 млрд доз на рік». Тепер до середини літа обсяг виробництва буде збільшено з 60-70 млн доз на місяць до 100 млн, але що буде з експортом вакцини, Пунавалла не уточнив.

За інформацією ЮНІСЕФ, поставки вакцин від коронавірусу AstraZeneca (Covishield) з Індії мали відновитися до травня. Однак індійський виробник Serum Institute заявив, що в квітні і травні буде поставляти вакцину AstraZeneca (в тому числі CoviShield) тільки для потреб своєї країни.

Нагадаємо, Індія призупинила експорт вакцини AstraZeneca. Інші країни не зможуть її отримати до тих пір, поки населення Індії не буде вакциновано.

Напередодні глава комітету охорони здоров’я Верховної Ради Михайло Радуцький заявив, що постачання наступної партії вакцини CoviShield для України виявилася під питанням. Нібито Індію розгнівила кампанія в Україні проти цього препарату.

Через припинення поставок вакцини з Індії тим, хто отримав перше щеплення, вдруге будуть давати південнокорейський препарат – це та ж сама AstraZeneca. Зараз в Україні використовуватимуть 500 тисяч доз вже отриманої вакцини CoviShield для першої вакцинації. Після цього почнуть використовувати китайську вакцину Sinovac Biotech.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня