Зв'язок з нами

СВІТ

Євросоюз вперше дозволив вживати комах у їжу

Євросоюз вперше дозволив вживати комах у їжу

Євросоюз вперше дозволив вживати комах у їжу

Країни ЄС схвалили рішення Єврокомісії дозволити продаж для вживання в їжу личинок великого мучного хрущака. Це перший подібний випадок, ще 14 комах чекають на свій дозвіл.

Як повідомляє DW, Єврокомісія у своїй пропозиції вказала, що розширення раціону європейців продуктами з комах дозволить сформувати більш стійку продовольчу систему, оскільки ці комахи є альтернативним джерелом білка. Перед цим регулятор – Європейське відомство з безпеки продуктів харчування (EFSA) визнало черв’яків придатними для вживання в їжу в вигляді цілої личинки в якості закуски, або порошку як одного з інгредієнтів в ряді харчових продуктів.

Заяву про дозвіл на вживання личинок в їжу подала французька компанія Agronutris. Рішення ЄС робить її на найближчі п’ять років монопольним постачальником продуктів з личинками в Євросоюз, після чого ринок буде відкритий для інших компаній.

Поки ж EFSA працює над рішеннями по ще 14 продуктах з комах.

Тим часом, ЮНЕСКО визнала об’єктом нематеріальної спадщини приготування неаполітанської піци. А Росія обурилася планами включити до спадщини ЮНЕСКО український борщ.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня